Представляємо вашій увазі видання “Рекомендації стосовно підвищення рівня України в міжнародному індексі бюджетної прозорості Open Budget Index – Частина 1”.

Індекс бюджетної прозорості проводиться кожні два роки міжнародною організацією – International Budget Partnership та охоплює оцінку механізмів фінансової підзвітності, можливостей до участі громадян в прийнятті рішень та адекватному контролі органів фін. контролю за використанням коштів державного бюджету в 115 країн світу. Це єдиний в світі рейтинг бюджетної прозорості, який за однією методологією охоплює таку кількість країн та складається незалежними експертами та проходить узгодження з національними урядами. Методологія включає оцінку 109 індикаторів в 8 ключових документах: бюджетній резолюції, проекті державного бюджету, затвердженому бюджеті, регулярній звітності про виконання державного бюджету, піврічного огляду про виконання бюджету, громадського бюджету, звіту про виконання державного бюджету, висновку вищого органу фінансового контролю та охоплює діяльність Парламенту, Казначейства, Міністерства фінансів та Рахункової палати протягом бюджетного процесу.

В цьому виданні описуються кращі практики США, Великобританії, Нової Зелендії, ПАР і Канади, що відображають належне врядування та прозозість використання публічних коштів. Також автори дають ряд рекомендацій, як можна застосовувати досвід цих країн в Україні, щоб піднятися в Індексі бюджетної прозорості. 

Рекомендації доступні для скачування за посиланням

кнопка скачати

Показати кнопки
Сховати кнопки