top_photo

Проект покликаний впровадити ефективні механізми профілактики корупції та розширити інструменти прозорості та підзвітності під час використання державних коштів, впровадивши на місцевому рівні вже напрацьовані механізми. У довгостроковій перспективі реалізація Проекту призведе до зниження рівня корупції під час державних закупівель, підвищення ефективності та залучення громадян до контролю за державними витратами.

Актуальність:

Впродовж останніх років було розроблено та впроваджено багато антикорупційних інструментів на місцях. Доступ громадян на слухання рад, зустрічі із депутатами, механізми місцевих ініціатив, громадські слухання, процедури звітності депутатів та мерів, подання електронних клопотань, етичний кодекси та багато інших можливостей наразі врегульовані законом. Втім на папері вони існують, але, як показує практика, їх рідко можуть використати громадяни через невміння або небажання чиновників.

Цілі:

  • Розробити та застосувати методологію за якою буде оцінено рівень використання антикорупційних інструментів на місцях;
  • Розробити навчальні матеріали на теми державних фінансів, залучення до бюджетного процесу громадян, контроль за витратами та інші, які будуть визначені проблемними у регіонах виконання проекту;
  • Розробити навчальну програму та провести тренінги за нею серед громадських активістів;
  • На основі проведених моніторингів провести розслідування та у разі знаходження порушень готувати звернення до контролюючих органів;
  • Сформувати рекомендації щодо поправок які необхідно прийняти для належного виконання антикорупційного законодавства на місцевому рівні.

Експерти напрямку

володимир тарнай

Володимир Тарнай

Віктор Таран

Віктор Таран

 
Показати кнопки
Сховати кнопки