Завдяки системі Оpen Budget, дані про розподіл бюджету та витрати – у відкритому доступі для громадян. Кожен може дізнатися і проконтролювати, на що йде бюджет його міста.

Так, в Україні станом на 22 березня 2019 року 101 бюджетна установа користується модулем Paywatch, який входить до системи моніторингу використання бюджетних коштів Оpen Budget.

Наразі у Житомирській, Кіровоградській, Одеській, Львівській та Івано-Франківській областях до модулем користуються по 1 бюджетній установі, у Київській – 2, у Рівненській і Чернігівській по 6, у Полтавській – 8, Дніпропетровській – 16, а рекордсменом є Вінницька область – 57 бюджетних використовують Paywatch.

Варто зазначити, що встановити модуль можуть тільки ті заклади, які мають ЄДРПОУ.

Система Open Budget – це набір з 9 інтерактивних модулів, за допомогою яких громадянин може досліджувати, з чого саме формується бюджет населеного пункту, а також перевіряти куди і на що місцева влада спрямовує фінансові ресурси.

Система містить деталізовану інформацію про розподіл бюджету у вигляді інтерактивної інфографіки, інформацію про ключові показники виконання бюджетів з можливістю порівняти їх за роками, а також з іншими містами України, інформацію про бюджетний календар міста, карту ремонтів міста, бібліотеку найважливіших документів, що стосуються бюджету міста та інше.

Ви може перевірити, чи працює система у вашому місті. Раніше Центр «Ейдос» описував механізм роботи з системою Оpen Budget.

 

Анастасія Голуб, 
менеджер з комунікацій Центру “Ейдос”

Показати кнопки
Сховати кнопки