Центр «Ейдос» в ході навчального візиту International Budget Partnership, в якому взяли участь представники закордонних організацій з 7 країн світу, поділився кращими українськими практиками в сфері відкритості використання бюджетних коштів та відкритих даних.

Іноземні партнери неодноразово висловлювали бажання дізнатися більше про стратегії, які використовують деякі колегіальні організації для проведення аналізу бюджету та візуалізації з використанням інформаційних технологій, комунікацій та відкритих даних.

У зустрічі взяли участь представники Міжнародного партнерства з бюджету IBP, Глобальної ініціативи щодо фіскальної прозорості GIFT, Центру «Ейдос», Громадянської асоціації за рівність і справедливість ACIJ (Аргентина), Інституту соціально-економічних досліджень INESC (Бразилія) та Inisiatif (Індонезія).

«Вдалося зробити програму насичену топ-спікерами, якісними дискусіями і обговореннями. Учасники повезуть в свої країни ідеї, наш досвід і підходи, проекти наших нормативних актів та будуть працювати над відкриттям даних в своїх країнах», – зазначив керівник Відділу бюджетної політики Центру «Ейдос» Володимир Тарнай.

В ході навчального візиту учасники докладно вивчили досвід та успіхи Центру «Ейдос» у просуванні відкритих бюджетних даних в Україні та з викликами, з якими він та інші організації зіткнулися під час використання даних для забезпечення прозорості та підзвітності бюджету. Також учасники оцінили, як вони можуть бути потенційно корисними для просування прозорості, підзвітності та участі в бюджеті.

Окрім того, були розглянуті основні положення законодавчої бази України щодо відкритих даних, схваленої Парламентом і визначено основні риси, які повинні включати правові рамки та політика відкритих даних.

 

Показати кнопки
Сховати кнопки