кнопка скачати

З травня по вересень 2017 року, Центр “Ейдос” здійснив моніторинг забезпечення “права знати” органами місцевої влади у рамках Платформи «Омбудсмен+». Під вибірку потрапило 96 органів місцевої влади серед яких: 24 обласні державні адміністрації, 22 обласні ради, 24 міські ради обласних центрів (далі ради обласних центрів, облцентрів) та 26 міських рад обласного чи районного значення (далі – міські ради). Таким чином, в кожній області моніторингом вдалося охопити 4 органи влади.

Дослідження грунтується на «Методології оцінки рівня забезпечення доступу до публічної інформації суб’єктами владних повноважень», яка у 2016 році була розроблена громадськими експертами спільно з представниками Секратаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Методологія складається з 4-х розділів та дозволяє комплексно оцінити рівень забезпечення доступу до публічної інформації розпорядниками:

  • Розділ І. Імплементації необхідних норм для забезпечення доступу до публічної інформації в офіційних до-
    кументах, якими керуються в своїй роботі органи влади.
  • Розділ ІІ. Забезпечення доступу до публічної інформації у відповідь на інформаційні запити.
  • Розділ ІІІ. Забезпечення доступу до публічної інформації, шляхом оприлюднення на офіційних сайтах.
  • Розділ IV. Забезпечення умов та безпосереднього доступу до публічної інформації в приміщенні суб’єкта
    владних повноважень

В звіті описані результати дослідження здійсненого за першими трьома розділами Методології. Однак, рейтинги рівня відкритості обласних державних адміністрацій, обласних рад та міських рад обласних центрів базуються на результатах отриманих по всіх 4-х розділах. Оцінку рівня забезпечення умов безпосереднього доступу до публічної інформації в приміщення цих розпорядників здійснив Центр демократії та верховенства права.

кнопка скачати

 

Показати кнопки
Сховати кнопки