Протягом останніх п`яти років Центр політичних студій та аналітики проводить моніторинг медичних закупівель  по всій території України. Нещодавно експерти Центру відмітили  небезпечну тенденцію. В 2014 році заклади охорони здоров`я не змогли завершити третину закупівель через брак учасників. Відтак, повноцінне забезпечення пацієнтів ліками опинилося під загрозою.

Разом з тим в минулому році в Україні почала діяти нова редакція закону про закупівлі. В розробці цього закону прийняли участь і експерти Центру, які ввійшли в робочу групу при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі. Тому з впевненістю можна сказати, що новий закон містить механізми, які мінімізують ризики зриву закупівель.

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» команда Центру прийняла рішення систематизувати та впорядкувати відповіді на практичні питання, як проводити державні закупівлі в сфері охорони здоров`я відповідно до нового Закону України «Про здійснення державних закупівель» № 1197-VII  від 10 квітня 2014 року.

Сподіваємося, що даний коментар стане в нагоді представникам комітетів конкурсних торгів, а також допоможе підвищити ефективність проведення державних закупівель в сфері охорони здоров`я.

nipka1

Показати кнопки
Сховати кнопки