30 липня 2015 року експерти Центру політичних студій та аналітики Роман Скляров та Гліб Канєвський презентували policy paper «Як подолати зволікання з державними закупівлями у сфері охорони здоров’я у 2015 році», який підготували за підтримки Європейського інформаційно-дослідницького центру.

Після зриву державних закупівель у сфері охорони здоров’я 2014 року експерти запропонували передати повноваження проведення закупівель від Міністерства охорони здоров`я України до спеціалізованих міжнародних організацій (ВООЗ, ЮНІСЕФ тощо). Закон, який визначає такий механізм передачі повноважень, набрав чинності 16 квітня 2015 року. Однак, станом на початок липня 2015 року МОЗ не передав повноваження щодо закупівлі ліків до міжнародних організацій. Державні закупівлі за національною процедурою МОЗ також не проводились. А значить, протягом першого півріччя 2015 року МОЗ не провів жодної процедури закупівлі ліків, необхідних пацієнтам.

Проблему зволікання проведення державних закупівель слід вирішувати терміново. Позаяк наслідки подальшого затягування можуть бути катастрофічними для пацієнтів України, життя яких фактично забезпечується завдяки лікам та медичним послугам, фінансування чого здійснюється за бюджетний кошт.

Тому експерти Центру політичних студій та аналітики запропонували конкретні шляхи виходу із кризової ситуації, які можливо здійснити вже сьогодні в межах чинного українського законодавства. Під час підготовки policy paper експерти використовували нормативно-правові акти, офіційні повідомлення стейкголдерів та інформацію в медіа.

Дослідження «Як подолати зволікання з державними закупівлями у сфері охорони здоров’я у 2015 році», в першу чергу, буде корисне для представників урядових структур, пацієнтських організацій,  народних депутатів та громадських експертів.

nipka1

Показати кнопки
Сховати кнопки