Станом на 1 квітня 2016 року від конфіскації “корупційних” коштів до бюджету надійшло 77,4 тис. грн. Запланований обсяг надходжень – 7,7 млрд. грн., тобто, за перший квартал надішло 0,001% річного плану або у 100 000 разів менше, ніж Уряд планує залучити до бюджету до кінця року.

Про цес тало відомо з відповіді, яку експерт Центру «Ейдос» Гліб Канєвський отримав від Міністерства Фінансів.

385405802

“Станом на 1 квітня 2016 року до державного бюджету фактично надійшло 77,4 тис. грн конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушення”, – повідомив заступник міністра фінансів Роман Качур.

Загалом у 2016 році в уряді планують повернути мільярди гривень, які мали б спрямувати на протистоянні збройній агресії Росії.

Number-glib

“Тобто, в першому кварталі за нинішнім курсом повернуто близько трьох тисяч доларів. Нагадаю, за цей рік уряд хоче повернути 7,7 мільярдів гривень. Майже по два мільярди на квартал. Неозброєним оком видно, що уряд разом з правоохоронними органами не встигають за бюджетним планом”, – зазначив Канєвський.

Слід зазначити, що за весь минулий рік до держбюджету України повернули лише 100 100 гривень. У Генпрокуратурі такі провальні результати минулого року пояснили юридичними колізіями. Мовляв, уряд зобов’язав повертати гроші за бюджетною статтею “привласнення корупційними методами”, словосполучення якого відсутнє у законодавстві. Тому корупційні гроші повертали за різними бюджетними статтями не тільки до бюджету, а й на рахунки державних підприємств. Кабмін виправив колізію, але наразі на суму це не вплинуло.

Показати кнопки
Сховати кнопки