Літня пора надихає на пікніки та веселий невимушений відпочинок. Хочеться якомога більше часу проводити на свіжому повітрі, ловити сонячні проміння та насолоджуватися теплими літніми вечорами. Але, разом з тим, треба залишатися в русі, розвививатися і вчитися новому.

Центр «Ейдос» вирішив все це поєднати і провести в парку Шевченка Фановий антикорупційний пікнік, на якому ми спілкувались, грали в ігри та навчались. 

Виявляється, навіть найсерйозніші теми можна подати цікаво та інтерактивно.  

Через величезний масив текстової інформації людям все складніше сприймати сухі лонгріди та лекції. Тому в навчальний процес зараз все більше додають інтерактиву та розваг.  Навіть виникло таке поняття як «інфортеймент» — це корисна інформація, яка водночас розважає. Такий підхід ми використовуємо і у своїй діяльності. Одним з методів інфортейменту є використання ігор. Розповімо вам про 5 інтерактивів, які ми використали на пікніку.

  1. Розгадайте шифр. Багато хто полюбляє дивитись фільми про шпигунів, і навіть уявляє себе на місці улюблених героїв. Тому, коли є нагода розгадати якийсь таємний шифр, це нереально захоплює. На нашому пікніку ми підготували завдання, в яких були зашифровані різні антикорупційні органи та інформація про них. Так захоплено про НАЗК, НАБУ та САП люди ще, мабуть, не читали. 

  1. Аліас або «Антикорупційна істерика». Основне завдання гри – пояснити іншим слово на картці, не використовуючи спільнокореневих слів. Таку техніку можна підлаштувати під будь-яку тему. На антикорупційному пікніку учасники із запалом пояснювали такі терміни як «корупційний ризик», «офшори», «відкат» та багато інших. По завершенню разом з гравцями обговорювали, які поняття для них були складними, і більше про них розповідали. 

  1. Ребуси і загадки. Не варто забувати і про класичні ігри. А ще краще вдихати в них нове життя. Ми, наприклад, використали ребуси як ключі до розгадки різних корупційних кейсів. Учасники як детективи розслідували корупційні справи, поступово отримуючи нові дані та будуючи причинно-наслідкові зв’язки. 

  1. Гра на асоціації «Діксіт». На картках гри зображені різні абстрактні ілюстрації. І завдання одних учасників придумувати асоціації до цих картинок, а інших – відгадувати. Ми обрали суспільно-політичну тематику для нашої гри і всі асоціації були на цю тему.  Тож довелося добряче пороздумувати над тим, як візуально виглядає укріплення гривні, пастки бюрократії та європейський курс України. 

  1. Вірю – Не вірю! Грали таку гру в дитинстві? Ми підготували різні тези на антикорупційну тематику та запропонували гравцям відгадати, що з цього правда, а що – ні. Тож наші учасники тепер знають, чи допомогла в боротьбі з корупцією в Індії купюра номіналом в 0 рупій, де найсуворіші покарання за корупцію та скільки Ляшко виграв в лотерею. 

 

Ну так що? Зіграємо?

Слідкуйте за нашими новинами та приходьте на наступні зустрічі! 

Захід проводився Центром «Ейдос» в рамках проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!» завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Про AGORA CLUB:

AGORA CLUB – місце інтелектуальних зустрічей.

Агорою називалась площа у давньогрецькому місті, яка була центром суспільного життя, найважливішим місцем торгівлі і підприємництва, театральною сценою, майданчиком для змагань і улюбленим місцем для інтелектуальних дискусій.

Ми ж хочемо створити сучасну агору як платформу для дискусій, нетворкінгу, спілкування з лідерами думок та інших цікавих форматів.

Ми піднімаємо суспільно важливі теми.

Ми ділимося проривними ідеями.

Ми уважно слухаємо і палко дискутуємо.

Приєднуйся!

 

 

Анастасія Голуб
менеджер з комунікацій Центру “Ейдос”

Показати кнопки
Сховати кнопки