Сьогодні, 24 квітня, під час засідання уряду було ухвалено проект постанови №996 щодо розширення повноважень громадських рад («Зміни, що вносяться до Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у м. Києві та Севастополі державній адміністрації»).

Починаючи з 2010 року, з часів ухвалення постанови Кабінету міністрів України про громадські ради, громадськість неодноразово піднімала питання про доопрацювання та уточнення окремих пунктів, які б розширяли співробітництво між інститутами влади та суспільства.

Протягом останнього року низка громадських організацій, в тому числі Центр «Ейдос», доопрацьовували спільно з чиновниками Кабінету міністрів України та Міністерства юстиції нову редакцію постанови. Було досягнуто ряд новацій, зокрема передбачено процедуру онлайн-голосування за обрання нового складу громади.

Окрім того, в цьому пункті з’явилося ключове словосполучення «обов’язкове до розгляду». Також введені кваліфікаційні обмеження для кандидатів у члени громадських рад з метою обмеження участі фейкових неурядових організацій (НУО) при формуванні складі громадських рад.

«Судячи з віотрансляції, постанова була ухвалена в тій редакції, співавторами якої були, зокрема, експерти Центру «Ейдос» і який був представлений на засіданні урядового комітету 3 тижні тому. Але остаточний висновок ми можемо зробити через 3 тижні, коли постанова буде оприлюднена на офіційному сайті. Ухвалення постанови відкриє нові можливості по співпраці між органами влади та громадскістю», – зазначив експерт Центру «Ейдос» Віктор Таран.

Таким чином, завдяки ухваленню змін до постанови громадські ради отримають нові інструменти, і, як наслідок, – буде досягнуто ефективної співпраці з урядом та суспільством.

Зі свого боку Центр «Ейдос» закликає громадські ради ознайомитися із новою редакцією постанови та пропонує організувати круглий стіл в середині травня 2019 року.

Показати кнопки
Сховати кнопки