За попередніми даними, 62 депутата з числа тих, хто голосували за диктаторські закони 16 січня 2014 року, знову потрапляють в Раду. З них за мажоритарними округами проходять 54 депутата, ще 10 – по списку партії «Опозиційний блок».

Найбільше кандидатів повертаютьсь по мажоритарним округах Харківської області (13). Шестеро переоберуться по Донеччині, п’ятеро пройдуть по округам Дніпропетровської та Одеської областях, чотири депутати оберуться в  Черкаській області. Загалом же, 16 областей делегували до парламенту бодай одного депутата, що голосував за диктаторські закони.

16-січня

«Більшість із цих депутатів мали шанс повернутися до парламенту виключно через мажоритарні округи, які вони протягом останніх тижнів щільно засіювали гречкою та грошима, – заявив експерт ЦПСА Віктор Таран, – Боротися з цією корупційною системою в умовах соціально-економічних негараздів можна виключно переходом до принципово іншої виборчої системи з відкритими списками. Це той виклик, який має вирішити новообрана Верховна Рада, яка до того ж має всі можливості це зробити в оперативно короткі строки».

При цьому, ще 40 депутатів, що голосували за закони 16 січня і балотувались на виборах до Верховної Ради не пройшли до парламенту. Зокрема, у Вінницькій, Чернвецькій, Херсонській областях та місті Києві виборці не підтримали жодного з таких кандидатів. У Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській та Рівненській областях депутати, що віддали голос за диктаторські закони, участі у виборах не брали.

Повний перелік депутатів, що голосували за закони 16 січня і пройшли в Раду

Харківська область: Біловол Олександр, Денисенко Анатолій, Добкін Дмитро, Гіршфельд Анатолій, Кацуба Володимир, Мисик Володимир, Мураєв Євгеній, Остапчук Віктор, Писаренко Валерій, Святаш Дмитро, Фельдман Олександр,  Хомутиннік Віталій, Шенцев Дмитро.

Донецька область: Гєллєр Євгеній, Клюєв Сергій, Звягільський Юхим, Матвієнков Сергій, Шкіря Ігор, Омельянович Денис;

Дніпропетровська область: Безбах Яків, Мартовицький Артур, Павлов Костянтин, Шипко Андрій, Шпенов Дмитро;

Запорізька область: Балицький Євген, Богуслаєв Вячеслав, Пономарьов Олександр;

Одеська область: Ківалов Сергій, Кіссе Антон, Клімов Леонід, Фурсін Іван, Барвіненко Віталій;

Черкаська область: Зубик Володимир, Бобов Геннадій, Ничипоренко Валентин, Яценко Антон;

Миколаївська область: Ільюк Артем;

Чернігівська область: Атрошенко Владислав;

Луганська область: Дунаєв Сергій, Іоффе Юлій;

Житомирська область: Литвин Володимир, Развадовський Віктор;

Київська область: Москаленко Ярослав ;

Закарпатська область: Ланьо Михайло;

Сумська область: Деркач Андрій, Молоток Ігор;

Хмельницька область: Лабазюк Сергій, Бондар Віктор, Герега Олександр;

Волинська область: Єремеєв Ігор, Івахів Степан,Мартиняк Сергій;

Полтавська область: Кулініч Олег;

Кіровоградська область: Поплавський Михайло.

За списком «Опозиційного блоку»: Олексій Білий, Нестор Шуфрич, Тетяна Бахтєєва, Вадим Новинський, Юрій Воропаєв, Юлія Льовочкіна, Іван Мирний, Юрій Мірошниченко, Олександр Долженко, Олексій Нечаєв.

Показати кнопки
Сховати кнопки