У Верховній Раді, у Кабміні, у Адміністрації Президента та інших владних кабінетах зібралася критична кількість людей необхідних для запровадження електронного урядування як на центральному рівні, так і на місцях, – про це заявив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час свого виступу на Форумі “Майбутнє електронного врядування в Україні”, який провів Центр “Ейдос”. Він висловив сподівання, що ці люди і в подальшому продовжать реформувати країну. І подібно до того, як це було на Майдані під час Революції Гідності, пліч-о-пліч змінять стару прогнилу систему на сучасну та інноваційну.

Свою позицію щодо електронного урядування офіційним листом-привітанням передав також Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман: “Напрямок Електронного урядування – важлива політика, яка сприяє ефективності та прозорості управлінських процесів на рівні Уряду, регіонів, органів місцевого самоврядування. Електронне урядування є важливим кроком для здешевлення надання послуг населенню, а також усунення чиновника від прийняття рішення, усунення надмірної бюрократії при взаємодії громадян і влади. Електронні системи управління сприяють новому рівню надання послуг громадянам, доступу до інформації та формуванню довіри до влади”.

Також Прем’єр зазначив, що уряд під його головуванням буде і надалі максимально ефективно впроваджувати е-урядування. Представники Міністерства інфраструктури України, Міністерства юстиції України, Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, які були присутні на Форумі, підтримали слова Гройсмана і поділилися своїм баченням з впровадження онлайн-систем у владі. Так заступник міністра юстиції України Гія Гецадзе, який свого часу займався реформуванням електронних систем у Грузії відзначив, що нині рівень онлайн-послуг в Україні на порядок вищий, ніж на його першій Батьківщині. Також чиновник пообіцяв, що Мін’юст уже найближчим часом передасть функцію реєстрації шлюбу від держреєстраторів до нотаріусів: “Ми максимально скоротити контакт між держслужбовцем та громадянами. Саме це і дозволить подолати корупцію у нашій владі”.

Заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків зауважив: “Світ уже давно цифровий. Сьогодні у всіх галузях ми говоримо про цифрові технології. Але лише в українській владі існує безліч регуляторних ситуацій, які заважають працювати швидко, ефективно, на випередження. Тому сьогодні наше основне завдання максимально спростити доступ громадян до влади через цифрові сервіси. І зробити це треба якомога швидше.”

Заступник голови Державної казначейської служби України Олександр Грубіян висловив надію, що сайти, подібні до Є-data будуть і надалі слугувати для інформування суспільства про стан справ у владі. А Держказначейство буде максимально сприяти їх вчасному та безперебійному наповненню.

Також час Форуму було презентовано результати проекту, який стосується впровадження роботи порталу “Відкритий бюджет”. Наразі 24 органи місцевого самоврядування впровадили систему Відкритий Бюджет, а близько 70 уже зареєструвалися і разом із нашими експертами Віктором, Тараном, Володимиром Тарнаєм та Сергієм Кареліним активно працюють над її впровадженням.

На завершення Форуму виступили чиновники та активісти, які займаються впровадженням е-урядування у регіонах. За їх словами найбільшою проблемою на місцях є незацікавленість чиновників іти у ногу із часом, а ще більше вони незацікавлені показувати громадянам куди витрачають кошти, отримані у зв’язку із децентралізацією влади.

Презентації спікерів можна подивитися за посиланням http://www.slideshare.net/CPSA_UA/presentations

untitled-57 untitled-55

untitled-54

untitled-53

untitled-52

untitled-51

untitled-47

untitled-48

untitled-45

untitled-44

untitled-41

untitled-38

untitled-37

untitled-34

untitled-33

untitled-31

untitled-29

untitled-28

untitled-26

untitled-23

untitled-22

untitled-19

untitled-18

untitled-14

untitled-16

untitled-12

untitled-11

untitled-9

untitled-2

DSC_1304

DSC_1312

DSC_1321

DSC_1323

Показати кнопки
Сховати кнопки