кнопка скачати

Центр презентував посібник “Реформування системи державних закупівель в Україні у 2014 – 2015 рр.” розроблений Глібом Канєвським та Романом Скляровим. Витрата бюджетних коштів під час здійснення державних закупівель завжди була гострою суспільно-політичною проблемою в Україні. За різними даними, у 2013 році корумповані чиновники розкрадали від 15 до 40% виділених коштів на закупівлю товарів та послуг (більше 280 млрд грн).

До квітня 2014 року в Україні діяв закон про закупівлі, прийнятий у червні 2010 року. Протягом першого року дії закону незалежні експерти надавали оптимістичні відгуки. Завдяки впровадженню єдиного порталу для публікацій інформації про перебіг всіх тендерів в Україні суттєво розширились можливості для здійснення громадського антикорупційного контролю. Втім, протягом наступних чотирьох років, народні депутати численними змінами нівелювали позитивні нововведення. Загалом, протягом 2010-2014 рр. до вже згаданого закону про закупівлі внесли більше 30 правок.

Наші експерти ретельно дослідили, що ж змінилося після 2014 року і усі свої напрацювання оформили у посібник “Реформування системи державних закупівель в Україні у 2014 – 2015 рр.”. Посібник містить аналіз законопроектів, поданих Кабінетом Міністрів України за цей час, аналіз діяльності Кабінету Міністрів щодо впровадження реформ у сфері державних закупівель, стратегію розвитку системи держзакупівель на 2015-2022 роки. Окремо висвітлені такі теми, як запровадження системи державних закупівель ProZorro, закупівлі у сферах охорони здоров’я та оборони.

кнопка скачати

Показати кнопки
Сховати кнопки