кнопка скачати

8 жовтня 2015 року з прийняттям закону про засади запобігання та протидії політичній корупції розпочалася реформа прозорості та підзвітності фінансів політичних партій.

Закон передбачає запровадження широкої щоквартальної фінансової звітності партій та запровадження державного фінансування парламентських партій. Ключові розділи декларацій включають відомості про майно партії, нематеріальні цінності та грошові кошти політичних партій, внески на користь політичних партій; інформацію про здійснення платежів з рахунків політичних партій та про фінансові зобов’язання політичних партій.

Такі вимоги до прозорості діяльності партій дозволили суспільству вперше за роки існування політичної системи отримати повний доступ до інформації про фінансовий стан політичних партій, дізнатися про основних спонсорів політичних партій, оцінити їхні матеріальні активи. Фактично ці звіти стали аналогом електронних декларацій державних службовців та мають довгостроковий ефект. Однак виконання закону поставило перед політичними партіями та органами контролю нові виклики та завдання, до яких вони не завжди були готові.

Оцінити стан їх готовності до роботи в нових умовах та надати відповідну інституційну допомогу є одним з ключових завдань, які стоять перед громадянським суспільством та міжнародними організаціями.

кнопка скачати

Показати кнопки
Сховати кнопки