У 2015 році міжнародна мережа International Budget Partnership звернулася до Центру «Ейдос» з пропозицією продовжити співпрацю та бути українським партнером мережі у створенні міжнародного рейтингу бюджетної прозорості країн Open Budget Survey.

Inetrnational Budget Partnership – найбільша в світі коаліція неурядових організацій, що займаються питаннями бюджетів, їх прозорості та підзвітності. Коаліція охоплює своєю діяльністю 102 країни.

Експерти Центру «Ейдос» провели комплексну оцінку бюджетних процесів України за 140 критеріями. Результати дослідження увійшли до звіту Open Budget Survey і були презентовані під час прес-конференції у Києві.

У Рейтингу бюджетної прозорості Україна опинилася на 56 місці зі 102 країн, що беруть участь у рейтингу. У порівнянні з попереднім рейтингом, що був опублікований у 2013 році, Україна опустилася на 21 позицію вниз, набравши 46 балів зі 100 у зведеному індексі прозорості бюджетів.

Інформацію про оновлений рейтинг була розміщена в більш ніж 40 українських засобах масової інформації. На результати оцінки відреагували і представники Міністерства Фінансів, які пообіцяли усунути проблеми та більш скрупульозно підійти до виконання норм бюджетного кодексу. За Словами Романа Качура, заступника міністра фінансів, Уряд працюватиме над тим, щоб потрапити до топ-20 країн з найпрозорішими бюджетними процесами і врахує рекомендації Центру.

Експерти Центру «Ейдос» продовжують моніторити ситуацію з виконанням норм бюджетного законодавства для нової версії рейтингу, що вийде у 2017 році.

Показати кнопки
Сховати кнопки