top_photo

Проект покликаний підвищити рівень забезпечення ліками пацієнтів у 20 обраних  лікарнях чотирьох пілотних областей через адвокатування змін до постанови КМУ від 23 січня 2015 р. №11 в частині внесення  чітких якісних і кількісних індикаторів визначення ефективності витрат бюджетних коштів медустановами та встановити комплексний моніторинг над ефективністю витрачання бюджетних коштів через е-аукціони. У рамках проекту експерти зосередяться на боротьбі зі штучним обмеженням конкуренції на медичних тендерах.

За результатами опитування «Рейтингу» у 2016 році лише 10% опитаних пацієнтів добре оцінили якість медичного обслуговування – це останнє місце в Європі. При чому, серед гострих проблем пацієнти виділяють саме матеріальне забезпечення в лікарнях: відсутність елементарних лікарських засобів (44%), застаріле або відсутнє обладнання (36%), нав’язування купити певні ліки і у певній аптеці (34%), вимагання коштів (30%) та інше.

Цілі:

  • проадвокатувати зміни до постанови КМУ від 23 січня 2015 р. №11 в частині внесення чітких якісних і кількісних індикаторів визначення ефективності витрат бюджетних коштів мед установами;
  • підготувати shadow report «Ключові проблеми на шляху впровадження Prozorro  в  медичних установах на локальному рівні»
  • у чотирьох пілотних областях – Вінницькій, Миколаївській, Рівненській та Чернігівській встановити комплексний моніторинг над ефективністю витрачання бюджетних коштів через е-аукціони на етапі встановлення умов участі для бізнесу до етапу постачання ліків до медичних установ .
  • провести фокус-групи пацієнтів стаціонару в чотирьох областях Вінницькій, Миколаївській, Рівненській та Чернігівській, з метою визначити РЕАЛЬНИЙ рівень їх забезпечення безкоштовними ліками.
  • провести розслідування щодо власників аптек на території 20 обраних лікарень Вінницької, Миколаївської, Рівненської та Чернігівської областей. Аби визначити, чи не ховають головні лікарі ліки від пацієнтів з метою штучного попиту в аптеках при лікарнях.
  • провести дослідження залишків ліків на складах 20 обраних лікарень станом на грудень 2015 та 2016 років, що дасть змогу визначити відсоток не використаних ліків.
  • результати моніторингу, соціологічного опитування та розслідування передати до МОЗ, МЕРТ, ОДА наведених областей та уразі необхідності до правоохоронних органів.

Експерти напрямку

володимир тарнай

Володимир Тарнай

Віктор Таран

Віктор Таран

 
Показати кнопки
Сховати кнопки