top_photo

 

Проект розрахований на встановлення дієвого громадського контролю за коштами, які виділяються на обслуговування та реконструкцію Бортницької станції аерації. У квітні 2014 року уряд Японії пообіцяв надати Україні допомогу 1,5 млрд доларів для модернізації БСА. Однак, без належного нагляду існує імовірність, що ці гроші знову неефективно використовуватимуться та розкрадатимуться.

Якщо Бортницька станція аерації не отримає належного ремонту, то це може загрожувати екологічною катастрофою загальнодержавного рівня вже найближчим часом. Адже Бортницька станція аерації – це єдиний фільтр, через який проходять побутові і промислові стоки підприємств Києва та Київської області. А існуючі споруди БСА, які були запроектовані та побудовані в 50-60-х роках минулого століття вже відпрацювали свій експлуатаційний термін і потребують негайної реконструкції.

Цілі:

  • Створити передумови для системного громадського антикорупційного моніторингу за витрачанням державними структурами кредиту у розмірі 1,5 мільярдів доларів виділеними урядом Японії для реконструкції БСА.
  • вивчити кращі іноземні практики громадського контролю за інфраструктурними проектами країн Європи, Північної Америки, пострадянського простору.
  • Створити громадську методику оцінювання інфраструктурних проектів на основі дослідження міжнародних практик та поширити її серед широкого кола громадськості та зацікавлених сторін в Україні.
  • Ініціювати створення широкої коаліції, до складу якої ввійдуть громадські організації, незалежні експерти, провідні ЗМІ, представники органів влади та територіальної громади м. Києва, яка здійснюватиме в подальшому громадський антикорупційний моніторинг.

Експерти напрямку

Гліб Канєвський

Гліб Канєвський

Новини напрямку:

Показати кнопки
Сховати кнопки