top_photo

У травні 2015 року Центр «Ейдос» ініціював створення Коаліції «Прозорі Ради» з метою імплементації антикорупційного законодавства на місцях. Це у свою чергу дозволить владі бути більш відкритими та позбутися корупційних ризиків під час своєї роботи, а громадянам забезпечить можливість більш ефективно контролювати діяльність місцевих радах. Проект реалізується у 5 областях: Хмельницькій, Дніпропетровській, Рівненській, Кіровоградській та Закарпатській. У кожній із них відібрано по 4 місцеві ради. Тобто впродовж проекту Коаліція працює із 20-ма місцевими радами.

Актуальність:

У європейських демократичних суспільствах стало вже звичним розцінювати публічність влади як базову ознаку доброго врядування та дієвий спосіб запобігання корупції.  У зв’язку з тим, що наша країна обрала шлях європейської інтеграції, децентралізації влади, дуже актуальним є підвищення публічності місцевих владних інституцій, де влада є найближчою до людей і надає їм основні суспільні послуги. Прозорість, відкритість та підзвітність місцевої влади позитивно впливає на якість послуг на місцевому рівні, залучення населення та впровадження політики, спрямованої на реалізацію їх законних інтересів.

Цілі:

  • Поширити діяльність Коаліції на 5 нових областей, які раніше ще не входили у рамки роботи Центру
  • Спільно із експертами РПР удосконалити існуючу методологію аналізу локальних НПА
  • З’ясувати рівень імплементації антикорупційних норм у 20-ти місцевих радах
  • Зробити індивідуальні висновки та розробити унікальні рекомендації щодо підвищення рівня імплементації антикорупційних норм шляхом внесення змін до нормативних документів, які не відповідають законодавству.
  • Скласти план та провести 20 адвокаційних кампаній (окремо для кожної ради) спрямованих на внесення змін до нормативних документів.

Експерти напрямку

володимир тарнай

Володимир Тарнай

Віктор Таран

Віктор Таран

 
Показати кнопки
Сховати кнопки