top_photo

Проект покликаний запровадити механізми створення Наглядових рад при комунальних підприємствах у Вінниці, Івано-Франківську, Кропивницькому, Рівному та Чернігові, підвищити фінансову прозорість та підзвітність комунальних підприємств. Також через інструмент Наглядових рад планується запустити механізми залученості громадян до контролю за діяльністю КП, а також виявити та оскаржити корупційні схеми у роботі КП.

Актуальність:

В червні 2016 року вступив в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності». Закон передбачає, створення наглядових рад у комунальних підприємствах, що дозволить підвищити прозорість та підзвітність комунальних підприємств. Також це запускає механізми участі громадян у контролю за їх діяльністю. Однак досі міські ради системно саботують виконання закону. Проект покликаний виправити цю ситуацію.

Цілі:

  • Підвищити рівень обізнаності громадян щодо формування та використання коштів місцевих бюджетів;
  • підвищити рівень довіри громадян до органів місцевого самоврядування;
  • підвищити рівень підзвітності органів місцевого самоврядування;
  • провести моніторинг порушень на тендерах комунальних підприємств;
  • адвокатувати прийняття рішень, які встановлять участь громад Вінниці, Івано-Франківська, Кропивницького, Рівного та Чернігова у прийнятті рішень в діяльності комунальних підприємств;
  • провести інформаційну кампанію на підтримку прийняття таких рішень міських рад.

Експерти напрямку

володимир тарнай

Володимир Тарнай

Віктор Таран

Віктор Таран

&nbsp

Показати кнопки
Сховати кнопки