Якщо не внести зміни до Закону «Про відкритість використання публічних коштів», то портал Є-data не зможе повноцінно виконувати свої функції. Про це під час прес-конференції «Чому портал Є-data не працює повноцінно?» заявив голова Центру «Ейдос» Віктор Таран.dsc_1601

Так, на думку експерта, головною проблемою Закону №0949 є те, що в ньому прописані надто м’які санкції за невиконання його норм. Це призвело до того, що починаючи із серпня місяця реєстрація особистих кабінетів розпорядників значно уповільнилася.

dsc_1625

Як розповів Євген Шульга, директор з розвитку CASE Україна, найбільш проблемними реєстрантами є державні підприємства. «Станом на 31 серпня 2016 85% від загальної кількості державних підприємств є порушниками закону «Про відкритість використання публічних коштів». Вони не зареєстрували кабінети навіть щоб прозвітувати про свої діяльність за 2015 рік», – зазначив експерт.

dsc_1640

Народний депутат Олександр Опанасенко представив спільне бачення громадськості (Антикорупційної групи і групи Публічні фінанси Реанімаційного Пакету Реформ) та народних депутатів для вирішення проблеми закону. Він презентував законопроект №5061, який був зареєстрований 15 вересня 2016 року у Верховній Раді. Головними нововведеннями стали:

  • Збільшення відповідальності за невиконання закону
  • Більш чітко прописується процедура оскарження та встановлення санкцій для порушників
  • Окрім видатків на порталі будуть публікуватися надходження у держбюджет

Зокрема, останній пункт дасть можливість українцям побачити які підприємства скільки платять податки у держбюджет, яким чином і скільки заробляють державні підприємства.

Наразі законопроект знаходиться на розгляді у Комітетах Верховної Ради України. Експерти висловили сподівання, що він буде розглянутий уже цього року.

dsc_1618

dsc_1607

Показати кнопки
Сховати кнопки