Забезпечення необхідними медикаментами повністю лежить на плечах пацієнтів, про що свідчить дослідження, яке провели експерти Центру спільно із Umbrella Research. Не дивлячись на те, що для лікарень виділяються кошти із державного бюджету на забезпечення необхідного лікування хворих, більшість із них додатково оплачують ліки, або деякі послуги медпрацівників.

У ході опитування фокус-груп у лікарнях, які за даними системи “ProZorro” робили проводили закупівлі необхідних препаратів, було виявлено лише поодинокі випадки забезпеченням ліками пацієнтів. Серед таких груп були:

  • учасник бойових дій
  • важкохвора малозабезпечена пацієнтка
  • пацієнт, що має знайомства, плив та нав’язливість в уточнюючих питаннях, коли легше лікувати безкоштовно, ніж відповідати на запитання
  • пацієнтка з інвалідністю, та додатковим стимулом було звернення родичів пацієнтки до офісу/представництва системи «ProZorro»

Також, в ході дослідження виявлено одиничні випадки разового надання медикаментів. Зазвичай це недорогі таблетки (знеболюючі, антибіотики), фізіологічні розчини, перев’язочні матеріали, і т.п.

Таку ситуацію прокоментував один із лікарів, що також брав участь у опитуванні: «Що я можу сказати, медикаменти безпосередньо для лікування пацієнта, якісь таблетки і препарати у нас є. У нас є певні витратні матеріали, які ми надаємо у певній кількості. У нас є розчини для внутрішньовенних вливань, які ми теж надаємо пацієнтам, в певній кількості. Але сказати, щоб забезпечити всіх повністю, всім чим необхідно… На жаль, такого немає ».

Завантажити повне дослідження за посиланням bit.ly/zvit-free

 

Дослідження проведене в рамках проекту центру “Ейдос” “Забезпечення ефективних медичних витрат” за фінансової підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” міжнародного фонду “Відродження”

Показати кнопки
Сховати кнопки