Вчора відбулась перша дискусія в AGORA CLUB, на якій ми дискутували щодо феномену постправди та його впливу на наше життя. Учасники визначали “інгредієнти” посправди, обговорювали цитати філософів та політичних діячів на цю тему, а також брейнштормили, як же протистояти постправді.  Модерувала дискусію Анастасія Голуб, експерт з комунікацій Центру “Ейдос”.

Як результат, всі разом напрацювали поради щодо того, як же не загубитись в епоху постправди:

  • Перевіряти інформацію в інших джерелах та дізнаватися думку всіх сторін конфлікту. Варто пам’ятати, що експерт може обслуговувати й просувати ту чи іншу позицію, а певні медіа бути підконтрольні певним політичним силам через їхніх власників. Оцінюйте джерело й намагайтеся отримувати інформацію з джерел, які систематично дають правдиві дані.
  • Створювати дискусійні майданчики для розвитку суспільства.
  • Розширювати коло спілкування, виходити із зони комфорту, спілкуватись із представниками різних соціальних груп, навіть якщо спочатку це видається беззмістовним.
  • Ставити під сумнів все, що бачиш, та мислити критично.
  • Не вірити заголовкам. Читати сам матеріал, бо факти в назві можуть бути перекрученими для привернення уваги.
  • Пам’ятати, що не все, що зображено на фото чи у відео, – правда. Маніпулятори часто редагують картинки й відео, додають ті елементи, яких не було спочатку, щоб підмінити або викривити значення.
  • Пробувати сприймати інформацію  під різними кутами зору.

Часів, коли не існувало пост правди не було. Тому людство виробило достатньо механізмів виживання в токсичних умовах її дії. Тож користуйтеся порадами та приходьте на наступні дискусії в AGORA CLUB.

Про AGORA CLUB:

AGORA CLUB – місце інтелектуальних зустрічей.

Агорою називалась площа у давньогрецькому місті, яка була центром суспільного життя, найважливішим місцем торгівлі і підприємництва, театральною сценою, майданчиком для змагань і улюбленим місцем для інтелектуальних дискусій.

Ми ж хочемо створити сучасну агору як платформу для дискусій, нетворкінгу, спілкування з лідерами думок та інших цікавих форматів.

Ми піднімаємо суспільно важливі теми.
Ми ділимося проривними ідеями.
Ми уважно слухаємо і палко дискутуємо.
Приєднуйся!

Захід проводився Центром політичних студій та аналітики «Ейдос» в рамках проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!» завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Показати кнопки
Сховати кнопки