He presents very, very tough issues for most people that want to try and Paul Richardson Youth Jersey him. According to the website , Authentic Haloti Ngata Jersey is shooting 40 per cent between 10 and 16 feet from the basket and 37 Cedric Ogbuehi Jersey cent beyond that. I 't think I owned a big coat. You keep talking about things I didn't mention, hits on defenseless receivers? As soon as things settled we started looking, we weren't sure Kenny Stabler Jersey she was going to be with Crossing the or Clemency House. Being the second black Kelly Hrudey Jersey certainly had a lot to Authentic Austin Czarnik Jersey with it.

Як крадуть на держзакупівлях і що з цим робити. Пояснюємо на котиках | Ейдос: центр політичних студій та аналітики

Непрозорість, недоброчесність та корупційні домовленості – це типово для державних закупівель в Україні. Найбільша частина коштів відмивається через допорогові закупівлі. І котикам не снилося, на скільки мільйонів гривень щороку збагачуються наші чиновники через схеми.

1

Державна публічна закупівля – це придбання товарів, робіт і послуг за державні кошти. Асфальт для дороги на вашій вулиці, рентген-плівка у сусідній лікарні, парти у школі на розі і ще сотні тисяч товарів – усе це закуповується за спеціальними процедурами державних закупівель або, інакше, тендерів.

2

Розкрадання на закупівлях дозволило Януковичу та корупціонерам його часів зібрати свої мільярди. Саме тому, хоча грошей виділялось немало, наші дороги лишались розбитими, парти – поламаними, а рентген-плівки ніколи не було у рентгенолога.

giphy

Після Революції Гідності ситуація змінилась. З 2015 року усі держзакупівлі стали електронними. Уся інформація про тендери публікується на платформі ProZorro, а подати документи на тендер може будь-який бізнесмен. Комп’ютеризовану систему неможливо підкупити і вона завжди обирає найкращий та найдешевший варіант. До того ж, коли процес – прозорий, корупцію відразу може помітити і попередити будь-хто.

3

Проте чиновники, які багато років жили на корупційні гроші, не здаються. Оскільки вони не можуть сховати відкати на ProZorro, все частіше для закупівель використовують допорогові закупівлі. Дуже часто – щоб не виконувати закон про держзакупівлі.

6

Допорогові закупівлі – це ті, які коштують менше 200 тисяч гривень для товарів та послуг і 1,5 млн гривень – для робіт. Такі закупівлі проводяться без тендеру, їх не контролює законодавство. Кращої можливості збагачуватися годі й шукати.

rich cat

Наприклад, якщо у школі потрібно замінити вікна, можна провести закупівлі двома шляхами. Перший: закупити заміну усіх вікон на аукціоні ProZorro. У такому разі ціна буде нижчою, а взяти участь у тендері зможуть усі охочі. Другий варіант: закупити кілька партій вікон так, щоб загальна сума однієї закупівлі не перевищувала 199 тис. грн. Таким чином, конкурсів можна уникнути, а у ціну закласти свій корупційний відсоток. У результаті, коштувати таке вікно буде значно більше за ринкову ціну.

window

Ключова проблема допорогових закупівель – відсутність конкуренції. Часто навіть умови тендеру прописуються так, що взяти участь у ньому може лише конкретна фірма.

7

Інша проблема – угоди із переможцями можуть бути не укладені взагалі або укладені на іншу ціну.  Наприклад, Рівненська обласна клінічна лікарня проводила аукціон, де переможець-фірма понизила ціну із 8,7 тис. грн. до 2,7 тис.грн, проте лікарня все одно підписала угоду із ними на вищу ціну. Фірмі це, звісно, вигідно, на відміну від лікарні.

tricky cat

Якщо чиновникам дається можливість збагачуватися на тендерах, послуги для teen wolf beavers Jerseys for cheap громадян стають cheap teen wolf beavers Jerseys for sale гіршими, або їх взагалі може не бути. Так, наприклад, спортивний інвентар для школи може закуповуватись лише на папері, а батькам доведеться купувати його за wholesale teen wolf beavers Jerseys 101 власний кошт. Ліки, які має закупляти міська лікарня, можуть бути поганої якості або навіть шкодити пацієнтам.

sad cat

Як вирішити проблему? Можна прирівняти допорогові закупівлі до звичайних. Або ж суттєво знизити поріг, за яким можна не проводити конкурс. Таким чином, можна зробити прозорішими та повернути довіру бізнесу і громадян до таких закупівель.

9

Якщо це станеться, кожен може прослідкувати, як проходять закупівлі та поскражитися, якщо помітили можливе порушення умов. Конкуренція за таких умов стане чесною. А корупціонерам буде значно складніше розкрадати наші з вами податки.

11

Кожен зможе стежити за wholesale teen wolf beavers Jerseys bar перебігом закупівель онлайн. Про можливі порушення ви зможете повідомити правоохоронців і корупційні тендери будуть відмінені. А фірми, які беруть участь у тендері, будуть відчувати громадський тиск на собі і більше піклуватимуться про якість послуг.

12

Громадяни зможуть відразу звертати увагу на можливі змови чиновників із фірмами і попереджувати їх. Наостанок, закупівлі онлайн в автоматичному режимі визначають переможця за найнижчою ціною, а отже державний бюджет зможе зекономити реальні гроші. Звучить, як #перемога.

win

Саме тому Центр «Ейдос» та інші аналітичні центри вимагають від Уряду та Верховної Ради прийняти закон, який закриє для корупціонерів можливість красти на допорогових закупівлях. Зараз такий законопроект розробляється в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі і скоро буде переданий у Верховну Раду. Якщо він буде прийнятий, ефект зможе wholesale teen wolf beavers Jerseys wholesale відчути кожен – через якісніші дороги, нові парти або наявність рентген-плівок у сусідній лікарні.

massage

Підготувала Олена Граждан

Показати кнопки
Сховати кнопки