Ми продовжуємо проводити по всій Україні інтелектуальні ігри на антикорупційну тематику. Цього разу над питяннями “Що?Де?Коли?” думали студенти Української Академії Лідерства у Львові.

Найбільший інтерес в учасників викликали питання, які стосувалися впливу корупції на  бізнес. Як повідомляє Dragon Capital, корупція та недовіра до судової системи вже третій рік поспіль очолюють рейтинг найголовніших перешкод для іноземних інвесторів.

Один з яскравих кейсів – вихід на український ринок компанії IKEA. Минулого року компанія нарешті заявила про відкриття першого магазину в Україні. Проте цей шлях тривав аж 13 років. Вийти на український ринок IKEA планувала ще з  2005-го року. Але постійно менеджмент стикався з корупційними схемами українських чиновників.

У коментарі газеті Коммерсантъ Україна екс-генеральний директор IKEA в Росії Леннарт Дальгрен, який працював також в Україні, сказав: «У системі IKEA немає коштів на підкуп. З чого б земля в Києві коштувала в три рази дорожче, ніж в Москві або в Лондоні».

За різними даними, заплановані інвестиції шведів у розвиток мережі повинні були скласти від $1 млрд до $1,7 млрд.  І це лише один з прикладів того, як корупція погіршує бізнес-клімат та позбавляє країну нових можливостей.

Окрім таких серйозних висновків, учасники у Львові відмітили, що гра була дуже драйвовою і цікавою. Переможці отримали в подарунок книги “Площі та вежі. Соціальні зв’язки від масонів до фейсбуку”  Ніла Ферґюсона. 

 

Такі інтерактивні інструменти допомогають в ігровій формі доносити важливі теми.

Захід проводився Центром «Ейдос» в рамках проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!» завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Показати кнопки
Сховати кнопки