Сьогодні минає рівно рік із дня прийняття Закону України “Про відкритість публічних коштів”. За цей рік діяльності Закону Міністерству фінансів України спільно із громадськості вдалося досягнути багато із запланованого в рамках Закону. Зокрема, найбільшим здобутком став запуск порталу E-data. Єдиного офіційного порталу публічних фінансів України.

До розробки та імплементації Закону була долучена команда Центру політичних студій та аналітики. З їх допомогою у січні було проведено конкурс журналістських розслідувань. Цей конкурс на практиці показав, що відтепер абсолютно кожен громадянин взмозі прослідкувати як, куди і скільки витрачають гроші, заплачені ним у вигляді податків.

У річницю прийняття Закону Міністерство фінансів України, спільно з іншими представниками влади, громадськості та журналістів організувало круглий стіл, який присвячений обговоренню перших результатів запровадження Закону та подальших планів його вдосконалення.

7

Заступник міністра фінансів України Оксана Маркарова, яка відповідає за реалізацію проекту, наголошує: “Запуск порталу E-data – це без перебільшення інформаційна революція в Україні. Вона докорінно змінює бюджетний процес, адже відтепер громадяни мають змогу бути не пасивними, а активними акторами в цьому процесі завдяки інструментам контролю, які пропонує система”. Також вона нагадала, що спершу Закон розробляли громадські активісти, зокрема, Центр політичних студій та аналітики.

5

А перший заступник Голови Верховної Ради України  Андрій Парубій висловив свою підтримку діям уряду і наголосив: “Як ми і передбачали приймаючи Закон, він став рішучим кроком для знищення корупційних схем. Мало хто вірив, що цей Закон приймуть, потім мало хто вірив, що він ефективно запрацює. Тепер же я, від імені Парламенту гарантую що ми без зволікань зможемо внести необхідні зміни в чинний Закон. Використання публічних коштів і надалі буде пріоритетом моєї постійної уваги”.

1

Від імені громадськості, голова Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран, підкреслив, що Закон поки не є ідеальним: “У Законі прописано дуже слабке покарання за його невиконання. У результаті розпорядники не поспішають реєструвати особисті кабінети – наразі зареєстровано всього 30%. Важливо підвищити штрафні санкції Закону, щоб розпорядники розуміли – тепер їм не вдасться щось приховати, і знали, що вони понесуть суттєвіше покарані, ніж передбачено на сьогодні, за спроби укрити щось від своїх громадян. Також варто підкреслити – документи, які будь-хто може скачати із сайту є достатніми для подання до суду”.

Показати кнопки
Сховати кнопки