Мер міста Донецька – Лук’янченко відзвітував перед громадськістю через скандал, спричинений результатами розслідування експертів Центру Політичних Студій та Аналітики.

Нагадаємо, що в лютому експерт ЦПСА Гліб Канєвський виявив цікаві факти у фінансових звітах комунального підприємства «Донелектроавтотранс»,
яке організовує громадський рух трамваїв та тролейбусів у Донецьку. Чиновники
комунального підприємства примудрилися в один день укласти три договори
із трьома підприємцями-однофамільцями на суму 2,7 млн гривень. Така
«випадковість» відверто навіює думки про домовленість підприємців із очільниками КП.

Так, 3 грудня 2012 року КП «Донелектроавтотранс» заключило три договори з фізичними особами-підприємцями однофамільцями на загальну суму 2,7 млн. гривень. Складається враження, що ці ФОПи – члени однієї сім’ї. Двоє з них мають прізвище Корольова і один Корольов. Цікаво, що товар, який мають поставити ФОПи-однофамільці також однаковий. Це запчастини до тролейбусів та трамваїв. Експерти ЦПСА перевірили наявність вищезазначених ФОП у Єдиному держреєстрі юридичних та фізичних осіб та виявили, що ці підприємці відсутні в базі. В інтернеті вдалося знайти згадку про ще одного підприємця Олександра Корольова, який займається продажем запчастин до громадського електротранспорту. Чоловік підтвердив, що всі три Корольови-однофамільці є його родичами і складають одну сім`ю. Водночас, чому дані його родичів-підприємців не містяться в ЄДР, Олександр Корольов не відповів. Залишається тільки здогадуватися, яким чином керівництво комунального підприємства заключило договір із сім`єю Корольових.

Натомість, мер Донецька вочевидь занепокоївся через широкий громадський розголос, адже підготував розгорнуту відповідь із цього приводу. Із текстом відповіді Олександра Лук’янченка можна ознайомитись на сайті донецього видання “Остров”.

Інфографіка від експерта Центру Гліба Канєвського

 

 

Показати кнопки
Сховати кнопки