Законодавство України, яке регулює державне фінансування партій та пов’язані із цим нормативні документи потребують змін. Про це під час експертного обговорення у НАЗК заявив голова Центру Ейдос Віктор Таран. Серед головних змін він у своєму виступі звернув увагу на такі проблеми, як розподілення коштів по гендерній квоті, розміри приватних внесків на рахунки партій та низькі адміністративні штрафи за порушення законодавства.

Менеджер проекту IFES Юлія Шипілова окреслила поточний стан реформи у сфері політичного фінансування і вказала, що через рік після впровадження державного фінансування партій можна говорити про успішність реформи. За її словами, державне фінансування партій уже розпочалося, і спільне завдання усіх зацікавлених сторін – пояснити його мету. Юлія Шипілова також вказала на негативні аспекти практики постійних змін закону, оскільки відповідальні суб’єкти не встигають навчити політичні партії та інших учасників.

Також під час обговорення експерти обговорили зміни з таких основних напрямів:
– перегляд вимог до аудиторів та підстав проведення аудиту партій, збільшення строку подання аудиторських висновків до НАЗК;
– уніфікація правил фінансування місцевих виборів із ЗУ “Про політичні партії в Україні”
– підвищення розміру адмін штрафів за порушення;
– кримінальна відповідальність за повторне неподання звітів; перегляд санкцій за кримінальні правопорушення у сфері фінансування партій та агітації;
впровадження системи електронної звітності для партій;
– обмеження/заборона політичної реклами на ТБ/радіо, зовнішніх носіях;
– розмежування контрольних повноважень між НАЗК та Рахунковою палатою;
– можливість використання бюджетного фінансування партіями на агітаційні цілі з одночасним скасуванням відшкодування витрат на агітацію на парламентських виборах.

vitia1

Показати кнопки
Сховати кнопки