Восени експерти Центру Політичних Студій та Аналітики, за підтримки фонду «Відродження», провели моніторинг «підпорогових» закупівель районних державних в м. Київ адміністрацій. Відповідні результати були оприлюднені у статті Гліба Канєвського «Як уникати тендерів? «Досвід» київських РДА», яка викликала у суспільстві зацікавленість.

Родзинкою моніторингу став рейтинг товарів та послуг, які київські чиновники запланували купити без проведення конкурсних процедур. А саме: кондиціонери, метало-пластикові двері, копіювальні пристрої, оплата Інтернет-послуг та інше. Перше місце у рейтингу посіла Деснянська райдержадміністрація із загальною сумою «підпорогових» закупівель більше 1 млн. гривень.

Юристи ЦПСА направили результати рейтингу до Держфінінспекції в м. Київ, з клопотанням про перевірку правомірності дій посадових осіб (щодо визначення очікуваної вартості закупівель) на рівні «підпорогових» закупівель в Деснянському районі. На що, перший заступник начальника Держфінінспекції в м. Київ, – Ірина Горбанська, засвідчила включення порушеного питання до чергової перевірки райдержадміністрації, а також пообіцяла повідомити про результати окремо.

Нагадаємо, «підпорогові» закупівлі – це закупівлі вартістю від 90 тис. гривень – 99999 гривень. Відповідно ЗУ «Про здійснення державних закупівель», держслужбовці повинні проводити конкурсні торги у випадку, коли очікувана вартість товарів складає – 100 тис. гривень і більше, робіт – на 1 млн. гривень і більше. Якщо менше – чиновники самостійно визначають постачальника і заключають з ним договір. Очікувану вартість закупівель чиновники визначають також самі.

Текст клопотання ЦПСА до Голови Держфінінспекції в м. Києві

Текст відповіді на клопотання

Показати кнопки
Сховати кнопки