У м. Суми 4 липня відбулась нарада щодо аналізу госпітальних округів Сумської області. В нараді взяли участь представники госпітальних рад, головні лікарі та представники місцевих рад Сумської області.

Консультант проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» Наталія Кириченко розповіла слухачам про наступні етапи реформи системи фінансування охорони здоров’я. Також присутнім була представлена методологія визначення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, метою розробки якої є методологічна підтримка для прийняття рішень із розвитку мережі вторинної (спеціалізованої) допомоги населенню на місцевому рівні. Учасникам заходу був представлений рейтинг закладів охорони здоров’я Сумського госпітального округу та сформовані на його підставі попередні рекомендації щодо вибору лікарень інтенсивного лікування Сумського госпітального округу.

В доповіді про юридичні аспекти функціонування лікарень в межах госпітальних округів радник з правових питань  Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» Микола Литвиненко зосередив увагу на рекомендаціях з юридичного аналізу документів лікарень в межах госпітальних округів та правових формах співробітництва лікарень з метою забезпечення доступності медичної допомоги населенню та ефективного використання ресурсів.

 

В свою чергу, фахівець із аналізу даних Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» Сергій Бєляков представив інструмент картування на базі QGIS (на прикладі Сумської, Чернігівської, Полтавської, Харківської областей) та інтерактивний інструменту аналізу мережі закладів охорони здоров’я на базі Tableau.

На завершення дискусії експерт ГО Центр «Ейдос» Ольга Зеленяк розповіла присутнім  про порядок організації та позитивний досвід співробітництва об’єднаннях територіальних громад у сфері охорони здоров’я і закликала представників госпітальних рад Сумської області переймати  напрацьовані вдалі практики, реалізовані в інших областях.

Нараду було організовано та проведено за ініціативи ГО Центр «Ейдос», у рамках проекту «Експертна підтримка госпітальних рад», за підтримки фонду Відродження, спільно з командою проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та Управлінням охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації.

Показати кнопки
Сховати кнопки