В рамках Всесвітнього дня права знати Центр «Ейдос» опублікував рейтинг виконання місцевими радами закону «Про доступ до публічної інформації».  Найвідкритішою  серед міських рад міст-обласних центрів стала Херсонська міська рада, а серед обласних державних адміністрацій – Донецька ОДА.

«Ми оцінили 96 органів місцевої влади за більш ніж за 200 параметрами, – розповіла експертка Центру «Ейдос» Дарія Слизьконіс, – Для цього ми проаналізували майже тисячу документів, вивчили сайти рад і багаторазово зверталися з усними і письмовими запитами. Ми переконані, що це наймасштабніший та найбільш об’єктивний моніторинг виконання закону «Про доступ», який будь-коли проводився».

Відповідно до “Методології оцінки рівня забезпечення доступу до публічної інформації суб’єктами владних повноважень” високого рівня відкритості з рад міст обласних центрів змогла досягти лише Херсонська міська рада (80,9% відкритості). З обласних рад жодна не подалала бар’єр відкритості, а з обласних державних організацій – аж 4: Донецька (84,3%), Харківська (81,2%), Вінницька (80,8%) та Херсонська (80,4%) ОДА.

Найгіршими стали Львівська та Харківська міські ради, які набрали менше половини балів. Найгірші серед ОДА – Львівська (47%) та Закарпатська (44,5%). Найвідкритішою обласною радою стала Тернопільська (72,5%), найзакритішою – Київська обласна рада (28%). Серед міських рад малих міст найгірші показники показала Ірпінська міська рада – 19,8% відкритості, що є найгіршим показником серед усіх органів місцевої влади, які потрапили під вибірку.

«Результати моніторингу дають обережні приводи для оптимізму. 90 з 96 рад показали задовільний рівень доступу – понад 40%, тобто, на базовому рівні право на доступ до інформації вони забезпечують. Проте роботи все ще багато і Центр «Ейдос» продовжуватиме консультувати і навчати працівників органів місцевої влади щодо виконання норм закону Про доступ. Протягом жовтня ми підготуємо 96 індивідуальних рекомендацій для кожного органу влади, які дослідили, і ми сподіваємось, що ці рекомндації будуть належним чином розглянуті розпорядниками публічної інформації, – підсумувала Дарія Слизьконіс.

Деталізовані результати моніторингу можна скачати за посиланням

Макет звіт ЕЙДОС на сайт

Презентація відбувалась в рамках конференції «День права знати: забезпечення доступу до публічної інформації», яка пройшла 29 вересня. Моніторинг підготовлено за підтримки Проекту офісу Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні»

Показати кнопки
Сховати кнопки