Відтепер кожен охочий зможе професійно оцінити на скільки якісно державні органи виконують Закон “Про доступ до публічної інформації”. Активісти Центру спільно із Офісом уповноваженого ВР України з прав Людини розробили та презентували методологію моніторингу органів влади. Методологія написана простою, зрозумілою для “не-юриста” мовою. Завдяки цьому будь-хто зможе побачити які пункти Закону порушуються і виставити об’єктивну оцінку тому чи іншому органові.

IMG_1608

Методологія має 4 розділи. Усі вони є рівнозначними, не зважаючи на те, що кожен має різний розмір. Так, приміром розділ, що стосується аналізу сайтів державних органів займає більшу частину усієї методології, але складає лише 25% оцінки “доступу”.

Методологію можна, подібно до конструктору, використовувати як цілісно, так і по частинах, переставляючи розділи. Цю форму було розроблено задля того, щоб як можна швидше, якісніше та максимально комплексно перевірити усі існуючі в Україні державні органи. Так, Офіс уповноваженого ВР України з прав Людини, сподівається залучити велику кількість активістів, які допомагатимуть проводити моніторинг виконання Закону.

IMG_1664

IMG_1609

IMG_1675

 

Широке використання цієї Методології – це один із основних напрямів діяльності Офісу Омбудсмена на наступний рік. Адже збір інформації за цією Методологією у майбутньому дозволить створити рейтинг розпорядників інформації. А це у свою чергу допоможе впливати на держоргани та змушувати їх відкривати інформацію.

Детальніше про Методологію: http://bit.ly/2bRVi6R 

Щоб завантажити Методологію, натисніть “Скачати”.

IMG_1608

 

 

Показати кнопки
Сховати кнопки