У п’ятницю 26 лютого об 11:00 під Адміністрацією Президента (на розі Лютеранської та Банкової) громадські організації проведуть акцію із вимогою до Президента України Петра Порошенка накласти вето на ганебний антиєвропейський закон #3755, який руйнує систему електронного декларування. Організаторами акції є члени коаліції “Декларації під контролем”.

Під час заходу відбудеться театралізоване дійство, учасники якого продемонструють, як голова Верховної Ради Володимир Гройсман і Петро Порошенко, ніби шулери, крутять законами і руйнують запуск електронного декларування — потужного інструменту для боротьби з корупцією. Тим самим вони перешкоджають процесу візової лібералізації. 16 лютого Верховна Рада ухвалила закон, який дозволить чиновникам і надалі надавати в деклараціях недостовірну інформацію, а також заблокує механізм кримінальної відповідальності за неправдиві дані посадовців про свої статки.

Закон був проголосований без рішення антикорупційного парламентського комітету, через що було прийняте рішення його не підписувати. 26 лютого спливає 10-денний термін, після якого спікер парламенту Володимир Гройсман має право підписати закон навіть без підпису голови антикорупційного комітету. А це означатиме, що потенційно вже в суботу.

Президент може підписати закон, через який Україна зробить три кроки назад в боротьбі із корупцією. Члени коаліції «Декларації під контролем» вимагають від Порошенко не бути Януковичем і ветувати закон #3755, який ставить під загрозу виконання Україною обов’язків перед ЄС, необхідних для лібералізації візового режиму.

Запрошуємо долучитися до акції журналістів та громадян, які хочуть бачити Україну серед європейських держав і втомилися від шулерських маніпуляцій влади навколо питань європейської інтеграції.

Подія на facebook: https://www.facebook.com/events/447135772151487/
Контакт для медіа: Олександра Дрік, координатор акції, член коаліції «Декларації під контролем», news@lku.org.ua, (050) 310 57 08.

 

Показати кнопки
Сховати кнопки