Місцеві вибори завершилися, органи місцевого самоврядування сформувалися, а новостворені об’єднані територіальні громади розпочали діяльність. І це все в період коронакризи. Як далі розвивати локальну економіку та які інструменти використовувати?

Центр “Ейдос” за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу провів тритижневий онлайн курс для представників місцевого самоврядування на тему: “Сталий економічний розвиток громад в посткризовий період”.

Теоретична база із актуальними прикладами, практика і зворотній звязок від експертів – так побудований курс.

Розпочали зі стратегічного та просторового планування в економічному розвитку ОТГ. Розглянули можливості залучення інвестицій через міжнародні грантові програми. Перше завдання для учасників – провести стратегічний аналіз та конкурентні переваги територій.

Другий модульспівпраця місцевої влади та бізнесу. Як створити сприятливе середовище для розвитку підприємництва? Які успішні кейси взаємодії влади та бізнесу вже існують в Україні? Говорили і про бізнес-партнерства та додаткові можливості для місцевого бізнесу такі, як кредитні програми, гранти, держпідтримка.

На третьому модулі розглянули роль інвестора в локальному економічному розвитку. Що таке інвестиційний паспорт та яку інформацію туди включати? Чому важливо створювати комунікаційні стратегії для просування територій?

Завершальним етапом була онлайн-сесія питань та відповідей з представником реального бізнесу, який веде свою діяльність в декількох об’єднаних територіальних громадах. Підприємець поділився як успішним, так і не зовсім успішним досвідом взаємодії з органами місцевого самоврядування, розказав про необхідні кроки, які допомагають залучити інвестора в громаду.

Результати домашніх завдань представники громади одразу впроваджували в роботу, таким чином апробовували здобуті знання на конкретних задачах, що стоять перед ОМС.

Важливо памятати, що всі громади працюють за одними правилами незалежно від того, чи це обласний центр, чи маленька сільська ОТГ. Потрібно не просто знати ці правила та інструменти, а й втілювати в життя.

Показати кнопки
Сховати кнопки