Мінімальна заробітня плата в Україні із січня 2013 року становить 1 147 гривень. В той же час, на аварійний зріз одного дерева із бюджетів міст Бердичева та Коростеня у 2012 році була витрачена шалена сума – 1 350 гривень та 1 801 гривня відповідно.

 Від імені Центру Політичних Студій та Аналітики громадський активіст Олександр Рудоманов надіслав запити до міських рад міст Житомирської області із питанням про кількість коштів, втрачених у 2012 році на спилювання аварійних дерев у містах із уточненим питанням скільки в середньому це коштує для одного дерева.

Запити із відповідними питаннями були направлені до міських рад міст Олевська, Малина, Новоград-Волинського, Коростеня та Бердичева.

Відповіді на запити вражають. По-перше, приємно здивувала експертів Центру відповідь Олевської міськради, котра не витратила жодної копійки на цю процедуру, адже спилювання одинадцяти дерев було здійснено силами МНС.

По-друге, у Новоград-Волинському та Малині спилювання одного дерева в середньому обійшлось бюджету міст в 653 та 700 гривень відповідно. Загалом, було витрачено 24 164 грн. та 3 500 грн.

По-третє, неприємно вразила сума витрачених коштів у Бердичеві та Коростені. Загалом, з бюджету міста Бердичева витратили 212 000 грн. (по 1 801 грн. на одиницю), а із бюджету Коростеня – 90 100 грн. (по 1 350 грн. за одиницю)

Залишається лиш відкритим питання, чому в одному місті аварійні дерева спилюють безкоштовно, або, принаймні, втричі дешевше, ніж в сусідньому?

***
Нагадуємо, що для того, щоб дізнатись яким шляхом влада витрачає гроші платників податків, достатньо відправити інформаційний запит. Запит складається в довільній формі, але має містити:


– ім’я та адресу (поштову/електронну) запитувача;
– опис інформації за яким можна визначити, що саме запитується;
– підпис і дату (за умови подання у письмовій формі).


Детальніше про те, як користуватись правом на доступ дивіться на сайті «Прозора Бюрократія».

Показати кнопки
Сховати кнопки