10 серпня закінчився другий модуль школи місцевого економічного розвитку для територіальних громад. Школа МЕР розрахована на 6 місяців навчання та розглядає такі теми:

  • сталий економічний розвиток. Планування та реалізація;
  • залучення додаткових ресурсів для місцевого розвитку. ДФРР, грантові програми, інвестиції;
  • роль інвестора  в місцевому економічному розвитку, та кращі практики взаємодії з бізнесом;
  • заключний офлайн-етап «Форум оцінки інвестиційної спроможності громад».

 

Під час першого етапу учасники познайомились із різновидами стратегічного планування, навчились методам збору даних та різним видам  аналізу. Команди учасників попрактикувалися в SWOT-TOWS аналізі інвестиційної привабливості, який проводили для своїх громад Разом із експертами Центру “Ейдос” представники територіальної громади склали власний соціально-економічний профіль. 

Другий модуль був присвячений пошуку додаткових ресурсів. Учасники прослухали лекції та мали ряд домашніх завданнь: напрацювати ідеї для потенційних грантових заявок, скласти список кредитних ресурсів якими можуть скористатися для місцевого економічного розвитку. Основним завданням було розробити модель фінансування місцевого економічного розвитку у своїй громаді на найближчі три роки. 

“Під час цього домашнього завдання громади працювали з фінансовим плануванням. Кожна громада зробила презентацію в якій описала заходи, які вони хочуть реалізувати в найближчі три роки та обґрунтувала їх відповідність цілям місцевого економічного розвитку. Експерти Центру Ейдос консультували учасників щодо розробки документу, зокрема звертали увагу на важливість повноти описання моделі, в частинні орієнтовних строків реалізації, бюджетів та джерел фінансування. Робився акцент на використанні різних інструментів фінансування: бюджетних, інвестиційних, кредитних та грантових.”.  –  Зазначає аналітик та експерт Школи МЕР Валентин Потеруха. 

Наразі вже розпочався третій модуль школи під час якого команди вивчають роль інвестора в місцевому економічному розвитку та розглядають кращі практики взаємодії громад із бізнесом.

Після закінчення школи місцевого економічного розвитку учасники будуть мати розроблені проєкти документів:

  • Соціально-економічного профілю громади;
  • Моделі фінансування МЕР на найближчі 3 роки;
  •  “Інвестиційний паспорт” як інструмент залучення інвестицій, який буде представлено на фінальному офлайн заході.
Показати кнопки
Сховати кнопки