11 лютого у Хмельницькому Центром Політичних Студій та Аналітики було презентовано результати річного моніторингу виконання органами влади Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Відповідно до загального рейтингу показника відкритості Хмельницька область зайняла 9 місце в Україні з результатом у 3,67 балів з 5 можливих. Перше місце у даному рейтингу посіла Запорізька область з результатом 4,3 бали. Що ж стосується Хмельницької ОДА, то вона посіла також 9-е місце серед усіх обласних адміністрацій в Україні. Варто зазначити що міська рада Хмельницького хоча й набрала меншу кількість балів 4,02 але виборола 6е місце серед міських рад обласних центрів. Окрім того, представник міської ради, який брав участь у заході, отримав з рук Дарії Слизьконіс (координатора напрямку Доступу до публічної інформації Центру Політичних Студій та Аналітики) відзнаку за почесне 2 місце у номінації «Найкраще представлення в мережі Інтернет». Найгірша ж ситуація з представленням у «світовій павутині» склалася із сайтами районних адміністрацій де, досить часто, важко знайти вичерпну інформацію про порядок і шляхи надсилання інформаційних запитів.

Найбільш поширеними помилками у відповідях хмельницьких органів влади є відсутність підпису під відповідями та невикористання фірмових бланків під час надання її електронною поштою. Загалом, більшість помилок є суто технічними, а зміст відповіді майже завжди відповідає суті надісланого запиту.

За словами Дарії Слизьконіс, дані рейтинги покликані перш за все вказати на помилки та змусити органи влади постійно вдосконалюватись у роботі із запитами громадян на публічну інформацію.

Показати кнопки
Сховати кнопки