Експерти Центру Політичних Студій та Аналітики(ЦПСА) дослідили закупівлі Міністерства аграрної політики та продовольства України на предмет використання підпорогових закупівель, які здійснюються без конкурсу.

 У Додатку до річного плану закупівель на 2012 рік міститься наступний перелік пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки в аграрному секторі України, які мають допомогти країні повернути статус годівниці Європи:

1. Розробка обчислювальних методів формування баз даних класифікацій видатків у відповідності з міжнародними стандартами.

2. Державне управління підприємствами-виробниками с/г продукції з використанням автоматизованої системи формування та ведення реєстру страхових зобов’язань.

3. Система моніторингу регіональних потреб кадрового забезпечення з урахуванням особливостей функціонування соціальних груп. 

4.    Історія аграрної освіти: її становлення та розвиток.

Нагадаємо, що у додатки, розпорядники бюджетних коштів вносять закупівлі, по яким НЕ проводять тендери, тому що очікувана вартість таких закупівель нижче 100 тис. гривень(ст.2 Закону України «Про здійснення державних закупівель»). Таким чином, посадові особи на власний розсуд обирають постачальників.

Не дивлячись на відсталість вітчизняної освіти, Мінагропрод не звертався до іноземних фахівців. Цікаво, що остаточна ціна, яку заплатили платники податків за різні пріоритетні розробки – однакова, а саме – 99000 гривень. У сумі – 396 тис.

Всі постачальники – вітчизняні, пов’язані на нормативному рівні прямо або опосередковано з Міністерством. Обчислювальні методи та управління підприємствами-виробниками сг продукції досліджує ДП «Агроінвест», безпосередньо підконтрольне Мінагропроду. Моніторинг регіональних потреб кадрового забезпечення дістався також державній установі – «Агроосвіта», яка «кує» наукові кадри для Міністерства. Останній ключовий «пріоритетний напрямком розвитку науки і техніки» за 99000 гривень бюджетних коштів буде формувати Державна наукова с/г бібліотека. На уточнення експертів ЦПСА, Директор Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій В. Ганганов відповів, що дослідження «Історії аграрної освіти: її становлення та розвиток» стане термінологічним словником та монографією з історії аграрної освіти в Україні. 

Канєвський Гліб

За результатами “Всеукраїнської ініціативи за чесні державні закупівлі в системі освіти”.

                 

                      Проект фінансується Європейським Союзом

Показати кнопки
Сховати кнопки