Рік роботи порталу Є-data, на жаль, не став проривом у боротьбі за прозорість публічних фінансів країни. Станом на 1 жовтня лише трохи більше 40% розпорядників бюджетних коштів створили jason kidd new Jersey nets Jersey свої кабінети на порталі Є-data. А серед державних та комунальних підприємств країни ця цифра не перевищує 15%. Розповідає Віктор Таран у своїй колонці для Цензор.НЕТ.

Таким чином мусимо констатувати, що ключова ідея, яку закладали експерти Центру політичних студій та аналітики “Ейдос” під час розробки закону, не була втілена у життя. Суспільство до цього часу не має повної та достовірної інформації, яким чином чиновники розпоряджаються публічними фінансами країни.

Органи влади пояснюють невиконання закону впершу чергу відсутністю ресурсів. Але насправді ключових причин дві. Перша це брак політичної волі. Адже більшість виконавців вирішили просто ігнорувати вимоги. Друга – низькі штрафи за невиконання Закону. Великим державним та комунальним підприємствам на багато простіше заплатити кілька тисяч гривен штрафу, ніж показувати свої реальні витрати та розпилювання коштів.

problemy

Тому експерти “Ейдосу” спільно з експертами РПР розробили законопроект, яким вноситься низка правок до Закону про Є-data. Ключовими новаціями законопроекту № 5061 є:

1) Збільшені штрафи за невиконання закону

2) Адміністративна відповідальність за неповне, або неналежне виконання закону

3) Механізм державного, громадського та парламентського контролю за виконанням

4) Інформація richard jefferson new Jersey nets Jersey про кошти, що надходять до розпорядників, окрім як з державного бюджет

rishennya

Законопроект знайшов підтримку у профільному комітеті з питань свободи слова і готується до внесення до парламенту. Якщо Верховна Рада матиме політичну волю прийняти законопроект №5061, то це безперечно стане великою перемогою українців. Адже разом із цими змінами ми вводимо нові критерії звітування про фінанси розпорядників державних коштів та контролю new Jersey nets Jersey jason kidd за ними. Вони будуть зобов’язані показувати не лише new Jersey nets Jersey for sale ті кошти, які new Jersey nets Jerseys r705a витрачають, але і ті, що надходять на їх рахунок. Цей безпрецедентний крок дозволить бачити ефективність роботи підприємств на які виділяються кошти із бюджету.

Показати кнопки
Сховати кнопки