Рух ЧЕСНО публікує списки офіційних помічників-консультантів народних депутатів України, які працюють на державній службі або залучені на громадських засадах.

З відповідним зверненням рух ЧЕСНО звернувся до кожного з 450 народних депутатів парламенту.

Дані про помічників консультантів уже надали: 18 народних депутатів від ВО «Батьківщина», 3 – від Партії регіонів, 3 – від УДАРу Віталія Кличка, та 4 позафракційних депутатів.

Водночас у відповідь на звернення ЧЕСНО деякі депутати відмовилися надати прізвища своїх помічників, або надали інформацію не у повному обсязі, хоча оприлюднення цих даних не суперечить Закону України «Про захист персональних даних».

Відмовилися назвати своїх помічників 3 депутатів з «Партії Регіонів»: О. Риженков (відкрив прізвище 1 помічника з 18), О. Дудка та Ю. Боярський, а також двоє «свободівців» О. Панькевич та Ю. Сиротюк.

«Громадяни України мають право знати імена людей, які утримуються коштами платників податків та допомагають парламентарям виконувати свої обов’язки. Тим більше, що «корочка» помічника народного депутата дає людині низку переваг, наприклад, безперешкодний доступ в органи державної влади або статус держслужбовця з немаленькими пенсіями. Перші депутати, які назвали цих людей на вимогу громадян, зробили крок
назустріч своїм виборцям та продемонстрували гарний приклад прозорості своїм колегам. Сподіваємося, таких нардепів буде більшість
» – коментує учасник руху ЧЕСНО Віктор Таран.

Списки помічників народних депутатів постійно оновлюються. З повним переліком помічників можна ознайомитись на сайті кампанії “ЧЕСНО”.

Показати кнопки
Сховати кнопки