20-го листопада Центр «Ейдос» провів Круглий Стіл «Отримання публічної інформації – місія (не) можлива».

На заході експерти Центру “Ейдос” презентували результати моніторингу 24 міських рад обласних центрів на предмет забезпечення ними належного рівня доступу до публічної інформації. Моніторинг здійснювався на основі Методології оцінки рівня забезпечення доступу до публічної інформації, яка у 2016 році була розроблена громадськими експертами спільно з представниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Також експерти Центру «Ейдос», представники міністерств та органів місцевого самоврядування обговорити проблемні питання імплементації ЗУ “Про доступ до пуюлічної інформації”, зокрема:

– зловживання розпорядниками в частині відшкодування витрат на копіювання чи друк документів;

– використання формального підходу до обробки запитів на інформацію;

– практика створення розпорядниками системи обліку публічної інформації;

– застосування трискладового тесту.

Представники органів місцевої влади та місцевого самоврядування в свою чергу зазначили проблеми, з якими вони стикаються в процесі обробки запитів на інформацію. Серед них: занадто велика кількість запитів, проблеми з системою обліку інформації – нема інтеграції з системою електронного документообігу, некоректні запити.

За результатами дослідження Сумська та Луцька міська ради отримали відзнаки за найкраще забезпечення права на доступ до публічної інформації серед міських рад обласних центрів.

З повним звітом щодо рівня забезпечення доступу до публічної інформації органами місцевої влади та місцевого самоврядування – 2018 можна ознайомитись за посиланням.

Показати кнопки
Сховати кнопки