Міністерство охорони здоров’я України разом із громадськими активістами та Національним Антикорупційним Бюро України навчали лікарів, представників регіональних адміністрацій та всіх охочих боротися та запобігати корупції під час Міжнародного Форуму «Перша допомога в боротьбі з корупцією в охороні здоров’я». Участь у форумі взяло участь понад 200 учасників з усієї України, були окреслені спільні завдання та виклики у боротьбі з корупцією у медичній сфері.

IMG_2057

“Сьогодні ми спільно з громадянським суспільством і представниками державних органів створюємо протокол лікування найстрашнішої хвороби в Україні – корупції. Цей протокол міститиме чіткий алгоритм дій для осіб, які хочуть, щоб пацієнт вилікувався. Він стане фундаментом для реальних змін на місцях.

Наша масштабна мета – Нова служба здоров’я замість системи охорони хабарів, потоків і посад. Законопроекти 6327, 6328, 6329 і 6347, які ми подали до Верховної Ради – це те, що здатне повернути гідність як лікарям так і пацієнтам. І прямі виплати за підтримку та лікування пацієнтів – це початок кінця системної корупції в охороні здоров’я” – зазначила в.о. vіністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

НАБУ підготувало доповідь щодо реалізації засад антикорупційної політики у 2016 році, в якій зокрема йдеться про показову оцінку населенням рівня корупції, базовану суто на власному досвіді.

Згідно результатів соціального дослідження, проведеного TNS Ukraine у березні 2016 року, 41% опитаних осіб за останній рік стикалися з фактами корупції в Україні. 61% з них зіштовхнулися з корупцією саме у медичній сфері. Це свідчить про необхідність рішучих змін у сфері охорони здоров’я.

Віднині НАБУ та МОЗ України спільно боротимуться з корупцією – підписано Меморандум про співпрацю та обмін інформацією. Меморандум підписано з метою своєчасного обміну інформацією та подання відомостей для оперативного, всебічного і неупередженого розгляду інформації про кримінальні корупційні правопорушення та інші злочинні діяння, підслідні НАБУ, виявлені МОЗ України під час виконання повноважень, визначених законодавством України.

“Багато хто вважає, що топ-корупція, розслідуванням якої займається Національне антикорупційне бюро, – це щось далеке від щоденного життя. Що викриття та знищення корупційних схем на державних підприємствах, у сфері держзакупівель і тендерів жодним чином не впливає на необхідність «дякувати» лікарю чи викладачу, на якість наданих послуг та звичний побут громадян.

Ситуація, яка склалася у сфері медицини і охорони здоров’я, доводить протилежне: корупція може вбивати, забирати життя. Тому боротьба з корупцією стосується кожного. Переконаний, лише спільними зусиллями ми зможемо вилікувати Україну від цього ганебного явища.” – зазначив Артем Ситник, директор Національного антикорупційного бюро України

“Корупція це хвороба. І нині громадянське суспільство здатне її вилюкувати. І ми, Фонд “Відродження” готові підтримати це!” – висловив свою підримку змін Євген Бистрицький, виконавчий директор фонду “Відродження”

Тренери форуму, експерти та аналітики БФ “Пацієнти України”, ГО “Центр протидії корупції”, Transparency International Ukraine, проектного офісу e-Health, Інституту аналітики та адвокації, Центру “Ейдос”, БО “Всеукраїнська Мережа ЛЖВ”, ГО “Клуб “Шанс”, а також журналісти сайту “Наші гроші” розібрали з учасниками практичні кейси, надали поради та інструменти для ефективної боротьби з корупцією на місцях.

“Важливо створювати механізми громадського контролю. Зараз МОЗ надає таку змогу і ми активно працюємо» – зазначив Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Ukraine.

Боротьба з корупцією – ключова умова системних змін в українській медицині.

Показати кнопки
Сховати кнопки