25-26 червня МФ «Відродження» та Центр «Ейдос» зібрали в Києві регіональних активістів, які реалізують антикорупційні проекти в своїх громадах. Цей захід був спрямований на налагодження зв’язків між  регіонами, обмін досвідом та отримання нових знань.

Протягом 2-х днів представники регіональних громадських організацій презентували свої проекти та обговорювали проблеми, з якими стикалися. Серед учасників:

 • Громадська організація «Агенція міських ініціатив» з проектом «Громадський транспорт у місті Чернігові: ефективність використання бюджетних коштів»
 • Громадська організація «Ініціативний Рух «Громадський Патруль» з проектом «Громадська Антикорупційна варта Дружківки 2017»
 • ГО Харківський антикорупційний центр з проектом «Є-відповідальність», який передбачає створення механізмів моніторингу та контролю за електронними деклараціями
 • ГО «Моя Новопсковщина» з проектом «Сприяння дієвому громадському котролю за діяльністю Новопсковського РТМО»
 • Спілка малого і середнього бізнесу «Альтернатива» з проектом «Комунальне майно: хто і як заробляє на власності громади у Калуші» 
 • Херсонський обласний благодійний фонд «Об’єднання» з проектом «Відкрита школа», спрямований на підвищення прозорості фінансування комунальних закладів освіти м. Херсона
 • ГО “Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» з проектом «Розвиток моделей громадського моніторингу Е-декларацій на прикладі Кременчуцької міської ради»
 •  Громадська організація «Антикорупційний моніторинг» з проектом «Ціна правосуддя: моніторинг реального способу життя і декларацій і правоохоронців та суддів Рівненщини»
 • ГО «Медіавізія» з проектом «Аналіз допорогових закупівель в Запорізькій області»
 • ГО «Об’єднання «Юнітек» з проктом «Електронні реєстри на службі виявлення корупційних схем та приховування статків посадовців житомирщини»
 • ГО «Львівська група» з проектом «Корупційні схеми в комунальній сфері. Протидія корупції в комунальних підприємствах Львівщини»

В форматі FuckUp nights учасники обговорили перебіг реалізації проектів. Серед основних викликів, які назвали активісти: небезпека такої діяльності (в деяких регіонах активістам навіть підпалювали офіси), відсутність політичної волі, інертність населення і поступове власне вигорання.

Для подолання цих викликів учасники пройшли тренінги по стратегічному плануванню, медіа-супровід проекту, time-менеджменту та дізнались про нові ефективні інструменти для своєї діяльності. Також представники регіональних ГО відвідали офіс Центру «Ейдос»,  де отримали цікаві матеріали для комунікації реформ у себе в громадах.

Важливою темою заходу стала розбудова коаліцій та масштабування проектів. 5 команд ввійшли в коаліцію «Прозорі Ради». Учасники також утворили свої міні-коаліції  для обміну досвідом та реалізації проектів в інших регіонах. Вони висловили свою готовність продовжувати працювати над підвищенням прозорості та підзвітності органів самоврядування, реалізацією антикорупційних програм та комунікацією реформ в своїх регіонах.

Захід реалізовувався Центром “Ейдос” за фінансової підримки МФ “Відродження”

Показати кнопки
Сховати кнопки