Група Публічні фінанси Реанімаційного Пакету Реформ закликає голову Верховної Ради та народних депутатів як можна скоріше винести на розгляд у сесійній залі законопроект №5061 про зміни до закону «Про відкритість використання публічних коштів» та прийняти його у першому читанні.

19 жовтня законопроект успішно пройшов обговорення у Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики та був одноголосно рекомендованим до прийняття у першому читанні.

Документ дозволить уже найближчим часом якісно підвищити рівень виконання закону №183-VIII від 11 лютого 2015 року «Про відкритість використання публічних коштів», який регулює роботу ресурсу Є-data, офіційного порталу публічних фінансів України. Станом на 1 жовтня 2016 року на порталі зареєструвалося лише 46% виконавців. А серед державних підприємств ця цифра становить 16%. Такі дані свідчать про те, що розпорядники публічних коштів просто проігнорували закон.

Тому автори законопроекту №5061 пропонують посилити відповідальність за порушення норм закону, зокрема запровадити адміністративні санкції за подання неповної або неправдивої інформації. У проекті змін чітко прописаний механізм державного, громадського та парламентського контролю за виконання закону. Адже до цього, по суті, не існувало органу, який мав контролювати процес заповнення особистих кабінетів на Є-data.

Однак, найбільш масштабною зміною є те, що законопроект №5061 передбачає публікацію на порталі не лише видатків, але і усіх надходжень на рахунки розпорядників бюджетних коштів. Такий крок дозволить побачити, наскільки прозоро працюють українські державні підприємства, яким є оборот коштів на їхніх рахунках та скільки податків вони сплатили.

Показати кнопки
Сховати кнопки