У травні 2017 Центр “Ейдос” як один із ключових партнерів Секретаріату Омбудсмена, розпочав моніторинг забезпечення “права знати” органами місцевої влади у рамках Платформи «Омбудсмен+». Цей проект є логічним продовженням попередньої роботи експертів Центру спільно із офісом Уповноваженого ВР з прав людини та іншими громадськими організаціями над прийняттям та імплементацією Закону про доступ.

У серпні 2016 року експерти Центру долучилися до розробки єдиної «Методології оцінки рівня забезпечення доступу до публічної інформації суб’єктами владних повноважень», яку затвердила Омбудсмен. Тепер усі охочі активісти зможуть користуватись цією методологією – вона є у відкритому доступі. У свою чергу Омбудсмен зможе враховувати отримані результати від проведених моніторингів у своїй роботі.

До вересня Центр «Ейдос» буде здійснювати аналіз 96 органів місцевої влади серед яких обласні державні адміністрації, обласні ради та міські ради. У кожній області моніторинг охопить 4 органи влади. Таким чином, в кінці вересня до Всесвітнього дня “права знати” будуть презентовані результати з номінуванням найвідкритіших та найзакритіших органів місцевої влади. Також аналіз виявлених порушень буде передано  Офісу Уповноваженого для вивчення при підготовці річної доповіді Омбудсмена, в частині дотримання “права знати” в Україні.

В результаті моніторингу будуть виявлені:

  • прогалини та невідповідності у відомчих нормативно-правових актах розпорядників публічної інформації в частині регулювання питань, пов’язаних із забезпеченням доступу запитувачів до інформації
  • порушення, які допускають розпорядники публічної інформації при наданні публічної інформації у відповідь на запити
  • проблеми, з якими стикаються запитувачі при пошуку публічної інформації на офіційних сайтах розпорядників публічної інформації

 

Моніторинг забезпечення права знати органами місцевої влади в рамках Платформи «Омбудсмен+» проводиться в рамках проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в України».

Показати кнопки
Сховати кнопки