Міністерство охорони здоров’я України та активісти Ейдос: Центр політичних студій та аналітики провели моніторинг використання лікарнями на місцях Система публічних електронних закупівель ProZorro. Також було проаналізовано, які із лікарень не публікують наявні у них ліки, закуплені за державні кошти.

На основі цих досліджень, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун звернулася із відкритими листами до цих лікарень, інформуючи їх про те, як вони можуть стати більш відкритими та навівши приклади успішних кейсів публічності.

“Команда МОЗ усіма силами намагається зробити медицину України сучасною, відкритою і, що найголовніше, якісною. Однак, далеко не на всі процеси можна впливати з центру. Часто ми потребуємо допомоги на місцях від кожного з вас. Саме активні громадяни мають цікавитися, чому державні кошти витрачаються не прозоро? Чому відсутні ті чи інші ліки? Давайте разом працювати над покращенням медицини в Україні!” – звернулася до громадян пані Супрун.

У свою чергу експерт Центру Гліб Канєвський на своїй Facebook-сторінці також звернувся до активістів на місцях: “Команда пані Уляни Супрун уже взяла в опрацювання перелік лікарень, які через якісь причини не хочуть відкривати інформацію перед пацієнтами. Втім, і принципові пацієнти не мають сидіти, склавши руки. Адже реформи розпочинають міністри, але втілюють їх в життя звичайні люди. Тому контролюйте, як і за скільки закуповуються у ваших містах ліки. Тисніть, аби департаменти вчасно публікували інформацію про доступні препарати. А головне вимагайте, щоб вас забезпечили всім безкоштовно, що закуплено за наші бюджетні гроші”.

 

 

1-page-001 1-page-002 2-page-001 2-page-002 2-page-003 2-page-004 3-page-001 3-page-002

Показати кнопки
Сховати кнопки