15 вересня 2015 року в Міністерстві фінансів відбулася знакова подія.Керівництво Міністерства фінансів, Верховної Ради та Адміністрації Президента презентували єдиний портал публічних коштів E-data, який покликаний відкрити інформацію про всі витрати держави, – розповідає у своїй колонці для LB.ua наш експерт Віктор Мазярчук.

Минуло 235 днів і уже можна підбити перші результати роботи порталу, яка здійснюється зараз в тестовому режимі. Тут розглянемо інформацію про кількість платіжних доручень, які розміщуються на порталі та кількість його відвідувань.На E-data можна подивитися інформацію про більше ніж 18 000 000 транзакцій, які здійснювалися державою з 15 вересня 2015 року. Так, наприклад 6 травня Державною казначейською службою було передано на портал інформацію про 54 000 платіжних доручення. На малюнку зображено щоденну кількість транзакцій, яку передає Державна казначейська служба на портал.

мазік

Джерело: інформація розрахована автором на основі даних Державної казначейської служби України

Середній щоденний показник таких документів, інформація по яких передається на портал, становить в районі 150 000 платіжних доручень.

Цікаво, що п’ять найбільших платежів, які були здійсненні державними органами в травні є платежі Пенсійного фонду пов’язані з оплатою пенсій та інших соціальних видатків.

maz1

Щоденне відвідування порталу у травні становить майже 14000 відвідувачів щодня. У вихідні середня відвідуваність становить 4 000 осіб, в той час, як в робочий день піднімається до 30 000 осіб, які відвідують даний портал. Така динаміка відвідувань порталу пов’язана з тим, що розпорядники та отримувачі бюджетних коштів наповнюють інформацією про використання коштів власні кабінети.

У квітні середня відвідуваність становила 33 000 осіб в день. У вихідні цей показник зменшувався до 3 000 осіб, в той час, як в робочі піднімався до 40 000.

maz2

28 квітня 2016 року був зафіксований історичний максимум по кількості відвідувачів в день який становив 85 630 осіб.

 

Показати кнопки
Сховати кнопки