Лише 48% розпорядників публічними коштами публікують документи на порталі використання публічних коштів e-data.gov.ua, що є прямим порушенням закону «Про відкритість використання публічних коштів». Про це заявила перший заступник Міністра фінансів України Оксана Маркарова під час круглого столу «Два роки закону «Про відкритість використання публічних коштів». Що далі?», який був організований Центром «Ейдос».

!IMG_6744

За словами Оксани Маркарової, причинами неповного виконання закону є складність притягнення до відповідальності за непублікацію інформації та слабка інституційна спроможність деяких розпорядників коштів. Перший заступник міністр зазначила, що Міністерство фінансів докладає зусиль для вирішення ситуації з порушенням закону і забезпечення повноцінного функціонування порталу e-data.gov.ua.

Edata indicators 15-02-17-2

Як уточнила керівник проекту a-data Анастасія Розлуцька, найбільший рівень порушень демонструють державні підприємства. Лише 864 з 3650 державних підприємств зареєстрували свої кабінети на порталі, що складає 24%.

Edata indicators 15-02-17

Про виявлені численні порушення закону розповів і голова Центру «Ейдос» Віктор Таран. В ході громадських моніторингів, які проводив Центр «Ейдос» аналітики виявили, що навіть зареєстровані розпорядники публікують не усі необхідні документи, або ж роблять це не у належному вигляді. За словами Тарана, справжній прозорості заважає відсутність інструментів притягнення до відповідальності винних за непублікацію інформації.

Народний депутат Олександр Опанасенко презентував зміни до закону, які спрямовані на його підсилення. Зокрема, законопроект №5061, що був розроблений експертами Центру «Ейдос», пропонує збільшити штрафи за непублікацію, визначити механізми контролю за дотриманням закону, показати дохідну частину та сплату податків розпорядниками коштів.

Рішення

Для спільної роботи над оптимізацією закону Віктор Таран запропонував створити тристоронню парламентсько-урядово-експертну групу. Олександр Опанасенко та Олена Маркарова погодились увійти до такої групи.

В обговореннях також взяли участь Офісу Уповноваженого з прав людини, Генеральної прокуратури, Державної аудиторської служби, експерти ініціативи Реанімаційний пакет реформ та інші.

Захід проводився за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Показати кнопки
Сховати кнопки