Про це 11 липня оголосили представники партій БПП “Солідарність”, “Народний Фронт”, “Самопоміч” та Радикальної партії під час форуму “Гроші партій – під контролем”.

Представники “Батьківщини” та “Опозиційного блоку” проігнорували запрошення до співпраці, додали в організації.

До коаліції, яка займеться перевіркою партійних грошей, увійшли такі організації як Центр “Ейдос”, Transparency Intenational Україна, Центр демократії та верховенства права, Міжнародний інститут демократій, Інститут “Республіка”, рух “Під контролем” та інші.

Представники партій домовилися, що уся інформація про доходи, видатки, майно та фінансові зобов’язання, яку відповідно до закону “Про запобігання та протидію політичній корупції” мала бути передана в НАЗК та НАБУ, буде надіслана і для аудиту громадськими організаціями.

“Цього року ми вперше українські партії опублікують вичерпну інформацію про свої фінанси. Щоб викрити політичну корупцію та не допустити маніпуляцій з партійними касами, свої сили об’єднають не тільки правоохоронні органи, але й найпотужніші антикорупційні громадські організації. Це безпрецедентна ситуація не тільки для України, держава та громадянське суспільство і навіть самі партії об’єднуються для викорінення політичної корупції”, – заявив голова центру “Ейдос” Віктор Таран.

З цією метою у жовтні розпочне роботу розроблений центром “Ейдос” портал “Партійна каса”, присвячений аналізу, візуалізації інформацію про гроші партій, а також буде створюватись індекс корупції політичних партій. Розробка порталу відбувається в межах проекту “Моніторинг фінансування політичних сил-основа доброчесності української політики” за підтримки МФ “Відродження”

13631538_1037052009675758_5912866649369958520_n

У свою чергу виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин заявив, що після вступу в дію закону партіям тепер стане куди важче пробувати піаритися на боротьбі з корупцією.

“Тепер можна буде чітко відстежити як втілила та чи інша політична сила ключові положення закону. А ми, організації громадянського суспільства та експерти відстежимо і перших, і других і повідомимо громадянам хто є хто. Тому майбутнє української політики точно за тими партіями, які втілять положення закону”, – вважає він.

Голова Нацагентства з питань запобігання корупції Наталя Корчак заявила, що її відомство зробило перші кроки на шляху прозорості фінансування статутної діяльності політичних партій. Свідченням тому є затвердження Мін’юстом форми “Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру”.

Показати кнопки
Сховати кнопки