Сьогодні, коли країна працює в умовах бюджетного дефіциту, а Уряд оголошує війну з корупцією, актуальним стає питання організації незалежного та професійного аудиту коштів держбюджету відповідно до міжнародних стандартів. Єдиним державним органом, який має відповідні повноваження, є Рахункова палата України.  Але станом на початок 2015 року вона не мала достатньо функцій для здійснення визначених повноважень та була залежною від політичної кон’юнктури у Верховній Раді України та Уряді.

E7r4q4pj

Експерти «Ейдосу» спільно з представниками руху «Реанімаційний пакет реформ» та інших організацій поставили собі за мету змінити цю ситуацію. У результаті співпраці Уряду та експертів був розроблений оновлений законопроект «Про рахункову палату», який враховує кращі світові практики функціонування цього органу.

Законопроект пропонував закріпити повноваження Рахункової палати стосовно здійснення аудиту ефективності та фінансового аудиту, зокрема, щодо надходження коштів до Державного бюджету України та їх використання. Також до Рахункової палати перейшли функції контролю за дотриманням бюджетного законодавства.

Окрім цього, проектом передбачався конкурсний відбір членів Рахункової палати, та обрання Голови та Заступника з-поміж членів Рахункової палати, які пройшли конкурсний відбір. Це створювало передумови політично незалежного, професійного складу Рахункової палати, яка повинна контролювати доходи і видатки.

Після короткої, але інтенсивної адвокаційної кампанії, 2 липня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №2072 «Про рахункову палату». «За» проголосувало 255 депутатів.

У другій половині 2015 року почався кон- курсний відбір керівництва Рахункової палати України та процес реорганізації цього органу. «Ейдос» продовжує уважно слідкувати за реалізацією Закону на практиці.

Показати кнопки
Сховати кнопки