У сфері державних закупівель Центр “Ейдос” прийняв рішення сконцентрувати свої зусилля на двох напрямках, поліпшення ситуації в яких є найбільш критичним для України – медицині та армії.

Інфографіка розроблена за фінансової підтримки МФ «Відродження» в рамках проекту «Підвищення ефективності проведення державних закупівель для забезпечення потреб Антитерористичної операції»

Протягом року Центр системно перевіряв закупівлі військових частин Збройних сил України, Національної гвардії та частин МВС, а також закупівлі ліків та іншого медичного обладнання у кількох пілотних областях. Були перевірені тисячі тендерів, з яких у 238 були знайдені порушення. Центр системно оскаржував такі закупівлі через заяви до правоохоронних органів, депутатські запити тощо. Завдяки пильності експертів Центру вдалося привести до відповідності законним нормам закупівлі на понад 120 мільйонів гривень.

Гліб_final

Інший важливий результат – оптимізація системи державних закупівель армії та медичних установ. Протягом року Центр проводив навчанні у сфері держзакупівель для учасників конкурсних торгів, надавав пропозиції та рекомендації, більшість з яких були враховані. Для пояснення найскладніших елементів держзакупівель експерти напрямку також розробили навчальні посібники про проведення тендерів у військовій та медичній сферах.

Дослідницька робота у сфері держзакупівель вилилася у два аналітичних документи з пропозиціями оптимізації системи тендерів у медичній та військовій сферах. Ці аналітичні записки використовувались під час слухань у Верховній раді та потрапили на стіл до кожного з депутатів.

Експерти Центру активно долучилися і до адвокатування змін до Закону про держзакупівлі, який суттєво спростив закупівлі і для потреб АТО. Військові частини нарешті отримали право без конкурсу проводити закупівлі під час мобілізації. Таким чином, мінімальний строк від дати оголошення про проведення переговорів до підписання договору з обраним підрядником скоротився з 30 до 7 днів.

Іншою перемогою стало те, що завдяки діям експертів Центру та активістів інших громадських організацій вдалося зупинити прийняття законопроекту №1551 про зміни до Закону про держзакупівлі, який створював ряд значних корупційних ризиків. Прийняття закону активно лобіювалося Кабінетом Міністрів. Завдяки злагодженій дії громадських організацій, Уряд пішов на поступки і відкликав свій законопроект.

В рамках дослідження закупівель експерти Центру опублікувати 16 антикорупційних журналістських розслідувань. Медійний розголос навколо цих розслідувань дозволив відмінити корупційні тендери.

Показати кнопки
Сховати кнопки